DIY zabawki dla psów.
fot.unsplash.com

Nie tylko szczeniaki kochają się bawić. Dorosłe psy również nie pogardzą nową zabawką. W sklepach zoologicznych potrafią one jednak sporo kosztować, a już po 10 minutach brakuje im oka, nosa czy piszczałki. Mamy na to rozwiązanie – zabawki możecie zrobić zupełnie sami. Przedmioty, które potrzebne będą do wykonania, z pewnością znajdziecie już w swoim domu. 

DIY zabawki dla psów: Mata węchowa

Przygotowanie maty węchowej jest bardzo prosta, potrzebujecie jedynie wycieraczki najlepiej taki która ma w sobie małe dziurki. Sprawdzi się także specjalna Siatka, którą często umieszczacie zlewie, aby zapobiec zatkaniu się rur, przez resztki jedzenia. Przygotujcie także polar, świetnie sprawdzą się polarowe koce, a także wszelakie ubrania. Za pomocą nożyczek przetnijcie je na prostokąty. Ważne, aby były one dość szerokie. Długość zależy od efektu, jaki chcecie osiągnąć. Im dłuższe frędzle, tym mniej zbita mata. Przełóżcie jeden koniec polaru przez dziurkę, a następnie drugi koniec przez dziurkę sąsiadującą. Ostatnim krokiem jest utworzenie węzła. Warto zrobić to podwójnie, aby Polar się nie rozplątał. Proces kontynuujecie aż do momentu, w którym zapełnicie całą matę. Smakołyki wkładacie między frędzle i czas zacząć zabawę!

DIY zabawki dla psów.
fot.pixabay.com

DIY zabawki dla psów: butelka

Weźcie w dłoń pustą butelkę np. po wodzie. Wymyjcie ją dokładnie, a następnie wysuszcie. Przez korek wkładacie do środka smakołyki, a także cienkie paski z materiału. Możecie w tym celu wykorzystać resztki polaru z maty węchowej, stare ubrania, ręczniki czy szmatki do sprzątania. Całość mieszacie ze sobą i kładziecie na podłodze w pozycji leżącej. Pamiętajcie, aby nie zakręcać korka. Psiak będzie się musiał natrudzić, zanim dostanie się do nagrody.

DIY zabawki dla psów: butelka i stojak

Z butelki możecie wykonać także bardziej zaawansowaną zabawkę. Przygotujcie sobie kawałki drewna, a także np. drewniany kijek od miotły. Z jednej deski utwórzcie podstawkę, a następnie dwa, równe kawałki kija ustawcie zarówno po lewej, jak i po prawej stronie deseczki. Jedna strona kijka powinna przylegać do podstawy. U góry z dwóch patyków tworzycie „x”. Taki trójkąt powinniście mieć z dwóch stron. Pomiędzy nimi przymocujcie kolejny kijek. Ostatnim krokiem będzie nałożenie na kijek poziomy pustych butelek. Zróbcie w nich otwory po obu stronach, a następnie wsypcie do nich smakołyki.

Choć brzmi to nieco skomplikowanie, spokojnie, wcale nie jest takie trudne. Jak ma działać taka zabawka? Psiak, używając łapy, powinien obracać butelkę o 360 stopni. Przy każdym obrocie kilka smakołyków wypadnie i dostanie on nagrodę.

DIY zabawki dla psów.
fot.unsplash.com

DIY zabawki dla psów: szarpak

Zapewne bawiliście się za młodu żyłkami. Tworzyło się koła, kwadraty, trójkąty czy nawet ośmiornice. Te umiejętności możecie teraz wykorzystać do stworzenia zabawki dla waszego psiaka. Wystarczy do tego, wykorzystać stary polar czy inny grubszy materiał. Paski powinny być średniej grubości, za to bardzo długie. Każdy „węzeł” zaciskajcie mocno, a na koniec zawiążcie całość i gotowe. Taki szarpak jest niezniszczalny.

DIY zabawki dla psów: pudełko pyszności

Do stworzenia tej prostej zabawki potrzebować będziecie pudełka np. po butach, a także rolek po papierze toaletowym. Umieszczacie je w pustym pudełku, bez wieczka. Powinny być one w miarę zwarte. Następnie bierzecie garść smakołyków i wsypujecie je do środka. Psiak powinien wyciągać rolki, aby dostać się do nagrody, choć może was zaskoczyć i znaleźć inną metodę.

DIY zabawki dla psów: wytłoczka po jajkach

Macie w domu wytłoczkę po jajkach? Zamiast ją wyrzucić, podarujcie ten prezent swojemu psiakowi. Do środka włóżcie smakołyki i zamknięcie pudełko. Możecie je dodatkowo obwiązać np. sznurkiem jutowym.

DIY zabawki dla psów: butelka i skarpeta

Starą skarpetkę możecie wykorzystać na zabawkę dla psiaka. Wystarczy, że pustą, niewielką butelkę wsadzicie do środka i zawiążecie na końcu supeł. Psiaki wprost kochają gryźć, zwłaszcza jeśli zabawka wydaje fajne dźwięki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here