jak zacząć pić wodę
fot.unsplash.com

Picie wody oczywiście jest bardzo zdrowe, ale także potrzebne. Często jednak wiele osób ma problem z odpowiednim nawodnieniem. W końcu woda niczym nie smakuje. Ile można ją pić? Mamy na to kilka prostych sposobów! Sprawdźcie sami i spróbujcie. 

Woda sprawdzi się nie tylko dla tych na diecie, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy. Każdy człowiek powinien ją pić, niezależnie od wieku, stylu życia, ilości aktywności fizycznej czy rodzaju pracy. Wiele osób jednak nie odczuwa pragnienia lub zwyczajnie zamiast wody sięgają po niezdrowe napoje. Czas to zmienić! Jak zacząć pić wodę? Ile wody powinien pić człowiek w ciągu dnia? Co dodać do wody, aby była pyszniejsza? Odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wszelakie wątpliwości!

Jak zacząć pić wodę? Co jaki czas pić wodę?

Warto zacząć od ilości. Dorosły człowiek powinien pić 2.5 litra wody dziennie. Ta liczba nie jest jednak stała. Może się ona zmienić w zależności od płci, wagi i wieku. Jeśli nie jesteście pewni, ile powinniście pić w ciągu dnia, polecamy wam darmowe kalkulatory online, które przeliczą wasze zapotrzebowanie.

Nie ma określonego czasu, co jaki powinniście wypić szklankę czy dwie wody. Wszystko zależy tak naprawdę od waszego rozkładu dnia, rodzaju pracy (fizyczna, siedząca), a także tego czy uprawiacie jakiś sport. Dobrze pić przed obiadem, kolacją, a także przed snem i po pobudzeniu się. Oczywiście pijecie także wtedy, gdy jesteście po prostu spragnieni. Jak zacząć więcej wody?

jak zacząć pić wodę
fot.unsplash.com

Co dodawać do wody? Jak polubić picie wody?

Wiele osób ma problem z piciem wody, która faktycznie nie smakuje w żaden sposób. Zamienia się ją więc na soki, energetyki, coca-colę lub inne napoje gazowane, które raz na jakiś czas, oczywiście nie zaszkodzą, jednak ciągłe picie ich może nieść za sobą tragiczne skutki. Jeśli nie potraficie przymusić się do wypicia samej wody, spróbujcie do niej coś dodać. Świetnie sprawdzą się do tego owoce!

  1. Truskawki, brzoskwinie, jabłka, porzeczka, borówki amerykańskie i wiele innych. Owoce pozostawią odrobinę smaku w wodzie. Możecie pokroić je i wsadzić do butelki, a w ciągu dnia uzupełniać jedynie wodę. Pycha!
  2. Lemoniada to kolejny pomysł na urozmaicenie zwykłej wody. Odrobina cytryny, limonki i mięty (oczywiście bez cukru). Całość możecie przygotować w butelce lub w dużym dzbanku. Latem wsadźcie lemoniadę do lodówki, aby ją schłodzić.
  3. Zioła również mogą dodać waszej wodzie nowego smaku. Poza miętą świetnie sprawdzi się także rumianek lub werbena.

Taką wodę warto wlać do bidonu, im większy, tym lepszy. Możecie spokojnie uzupełniać ją w ciągu dnia, a pod koniec, warzywa zjeść lub wrzucić na kompost. Wasz królik lub psiak zapewne tez bardzo się z nich ucieszy. Sprawdźcie jednak, czy na pewno wasz zwierzak może je jeść.

Jak pić więcej wody? Do której godziny pić wodę?

We wszystkim należy jednak znać umiar. Jeśli dotychczas piliście wodę raz dziennie lub raz na kilka dni, nie ustawiacie sobie od razu na celu wypicie 2,5 litra kolejnego dnia. Małe kroczki zdecydowanie będą lepsze. Jak monitorować picie wody? Najlepsza będzie do tego aplikacja lub bullet journal.

Istnieją specjalne aplikacje do monitorowania ilości wody, jaką wypiliście. Możecie także pobrać taką, która za każdą wypitą szklankę lub kubek wody „podlewa” wam kwiatka. Jeśli nie będziecie pić wody – kwiatek uschnie. Może was to z pewnością zmotywować, zwłaszcza jeśli jesteście fanami roślin.

jak zacząć pić wodę
fot.unsplash.com

Jeśli nie jesteście mocno za elektroniką i aplikacjami, możecie z powodzeniem przeznaczyć jedną stronę w kalendarzu lub użyć do tego celu bullet journal. W sieci z pewnością znajdziecie wiele inspiracji na taką stronę, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także i bardzo estetyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here