jak pozbyć się sierści
fot.unsplash.com

Mając w domu psiaka lub kociaka sierść jest absolutnie wszędzie. Na ubraniach, dywanach, kanapach, na łóżku, na talerzu czy w lodówce. Mimo starannego wyczesywania nawet kilka razy dziennie ten problem nie zniknie. Jest to absolutnie normalne. Macie jednak dość ciągłej sierści na ubraniach? Spokojnie, pomożemy!

Jak pozbyć się sierści z ubrań i z domu? Sierść psa w całym domu

Pierwszym i najważniejszym krokiem, aby zminimalizować ilość sierści psa w waszym domu, jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Psa kąpiemy jedynie w ostateczności, chyba że pod naszym dachem mamy np. yorka, który takie zabiegi znosi bardzo dobrze. Wyczesywanie psa natomiast powinno być codzienną rutyną. Psa czy kota  możemy spokojnie czesać na zewnątrz. Jeśli mamy domek z ogrodem, na pewno nam to ułatwi, jeśli nie balkon również się sprawdzi. Do czesania polecamy szczotkę furminator, która wyciągnie każdy wypadający włos z ciała zwierzaka.

jak pozbyć się sierści
fot.unsplash.com

Mimo to sierść i tak znajdzie się na naszych ubraniach, kanapach czy dywanach. Chcemy się jej jakoś pozbyć, chociaż w większości? Jak to więc zrobić. W przypadku podłóg, kanap czy dywanów nie obejdzie się bez dobrego odkurzacza. Najlepiej wybrać ten, który dostosowany jest do pochłaniania hektolitrów sierści od psiaka czy kociaka. Przydadzą się także inne przedmioty jak np. rolki do ubrań, jednak odkurzacz zrobi za was większość roboty.

Jak pozbyć się sierści z ubrań w praniu. Sierść na ubraniach pranie

Sierść na ubraniach jest zdecydowanie najbardziej denerwująca. Zwłaszcza jeśli gdzieś się śpieszycie, a wasza ulubiona koszulka już całkowicie zamieniła się w sweter. Rolki do ubrań są oczywiście skuteczne, jednak jeśli mielibyście ich używać na absolutnie każdej części waszej odzieży, rachunek na pewno nie będzie mały. Najlepszym i najprostszym sposobem jak zakup suszarki, najlepiej takiej z funkcją „pupil”. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, z tego, że jest to dość duży wydatek i nie każdy ma na niego finanse, a przede wszystkim miejsce w łazience na dodatkowy sprzęt. Głowa do góry, istnieją też inne sposoby.

Przed włożeniem ubrań do prania, warto je w miarę możliwości jak najlepiej wytrzepać, aby pozbyć się nadmiaru sierści. Możecie również przejechać je rolką do ubrań. Do prania razem z ubraniami, kapsułką/proszkiem i płynem do prania wrzucacie specjalne kulki. Kupicie je w sieci np. na allegro. Mają one na sobie maleńkie rzepy, do których przyczepia się sierść podczas prania. Nie nadadzą się jednak do delikatnych ubrań, ponieważ mogą je całkowicie zniszczyć.

jak pozbyć się sierści
fot.unsplash.com

Pochłaniacz sierści czy rolka do ubrań? Do usuwania sierści

Niestety posiadanie w domu psa czy kota równa się z sierścią i tego aspektu nie da się w żaden sposób pominąć, chyba że decydujecie się np. na sfinksa czy yorka. Jeśli sierść w domu czy na ubraniach bardzo wam przeszkadza i nie lubicie tego, nie decydujcie się na adopcje/kupno futrzaka, który nie ma na to żadnego wpływu.

Przychodzących do was gości uprzedźcie, żeby nie zakładali najbardziej odświętnych ubrań, zakupcie w sieci lub np. w pepco, wiele rolek do ubrań. Wyjdą one wam znacznie taniej. Możecie również wydzielić jeden pokój, w którym trzymacie ubrania i suszycie pranie, a zwierzak nie ma do niego wstępu. Zależy to oczywiście od waszej przestrzeni i metrażu. Mimo to zawsze znajdzie te kilka czy kilkanaście włosów. Należy więc to po prostu zaakceptować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here