Jak wykąpać psa
fot.unsplash.com

Każdy właściciel psa z pewnością wie jak wiele sierści gromadzi się w domu. Znajduje się ona na dywanach, kanapach, na łóżku, na ubraniach i absolutnie wszędzie. Jedynym sposobem, aby to w jakikolwiek sposób ogarnąć, jest częste i dokładne wyczesywania psa. Jak to zrobić i jaką szczotkę kupić?

Jak wyczesać psa? Jak często wyczesywać psa?

Wiele osób ze stoickim spokojem akceptuje fakt, że wraz z pojawieniem się psa w domu, pojawia się także jego sierść i nie ma w tym absolutnie nic złego. Niestety pies nie ma wpływu na to, nie kontroluje tego, a nawet gdyby mógł, podejrzewamy, że miałby to gdzieś. Możecie więc zaakceptować ten fakt i żyć z nim lub znaleźć sposób, aby to zminimalizować.

Sierść w domach znajdzie się absolutnie wszędzie. Ubrania, kanapa, łóżka, dywany czy podłoga to pikuś. Czy zdarzyło wam się kiedyś zamówić np. pizzę na dowóz i podczas drogi z przedpokoju do salonu, czy kuchni już psi włos jakimś cudem dostał się do pudełka? Jak? Sami nie wiemy, ale mamy na to dobry sposób i proste rozwiązanie, którym jest oczywiście nie tylko sprzątanie, ale i wyczesywania psa.

Jak wykąpać psa
fot.unsplash.com

Psa należy wyczesywać regularnie, może to być codziennie, dwa razy dziennie lub nawet i dziesięć jeśli istnieje taka potrzeba. Czesanie psa absolutnie mu nie szkodzi, a duża część psów uważa ten proces za bardzo fajny i miły. Nic dziwnego, szczotka zapewnia dodatkową porcję drapania, a po tym właściciel jeszcze głaszcze i daje smakołyki. Raj na ziemi, prawda?

Sposoby na czesanie psa. Jak wyczesać psa, który się boi?

Jeśli was pies kocha ten i wiele innych zabiegów pielęgnacyjnych jak np. kąpiel, jesteście prawdziwymi szczęściarzami. Zdarzają się jednak psy, które na widok prysznica czy szczotki, ruszają w długą i ganiacie za nimi po całym mieszkaniu. Jest to oczywiście zupełnie normalne i nie powinniście się wściekać na waszego pupila za to. Każdy pies jest bowiem inny, ma inny charakter i upodobania. Jak więc wyczesać psa, który się boi?

Przygotujcie sobie dużo smakołyków. Najlepiej sprawdzi się do tego zabawka zwana „kongiem”. Do środka wkładacie jedzenie dla psa, jest tam jedynie niewielka dziura. Zwierzak więc musi dobrze pokombinować, aby wydostać przysmak ze środka, jednocześnie męczy się umysłowo. Do konga możecie wrzucić smakołyki, karmę mokrą, którą psiak je czy np. smalec. W jednej dłoni trzymacie konga, w drugiej szczotkę. Oczywiście za każdym pociągnięciem szczotki, nagradzacie i chwalicie psa. Pies zajęty jedzeniem, nie będzie aż tak reagował na czesanie.

Jak wykąpać psa
fot.unsplash.com

Teraz gdy wiecie już jak przekonać psa do czesania, czas odpowiedzieć na jeszcze jedno ważne pytanie – czym czesać psa?

Furminator dla psa. Szczotka dla psa furminator

Na rynku znajdziecie wiele rodzajów szczotek czy grzebieniu. Poza tymi standardowymi np. z marketów, macie także rękawice, które nakłada się na dłoń i mają znacznie ułatwić zadanie. Jaką szczotkę więc wybrać? Wszystko zależy tak naprawdę od waszego psiaka. Najtańsze grzebienie mogą nie dać rady np. przy długowłosych psach, a te gumowe nakładane na rękę mogą być niewygodne dla was.

My polecamy wam szczotkę furminator. Dostępną w zoologicznych oraz w sieci np. na stronie zooplus. Furminator znajdziecie w trzech opcjach: dla psów długowłosych, dla psów krótkowłosych i dla psów ze średnim włosiem. Sprawdzi się ona zarówno dla yorka, jak i dla bernardyna, owczarka czy zwykłego kundelka. Kosztuje około 100 zł, a starczy wam na lata, chyba że wasz pupil postanowi ukrócić jej żywot. Jest to na pewno dobra inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here