fot.unsplash.com

Rajstopy zapewne znajdują się w szafie każdej kobiety, mimo to nie są najtrwalszym materiałem i często psują się nawet przy najmniejszych czynnościach. Zdecydowana większość osób po prostu je wyrzuca, jednak po co to robić? Rajstopy mają naprawdę sporo zastosowań. Nadaj im nowe życie i wykorzystaj je ponownie do innych celów. Sprawdź sama, czy wiedziałaś o tych pomysłach, a może któreś z nich stosujesz od lat? Koniecznie podziel się tym z nami! 

Nietypowe zastosowania rajstop: odstraszacz kun

Kuny to gryzonie, które mogą naprawdę uprzykrzyć człowiekowi życie. Nie tylko uwielbiają biegać w nocy po dachu, tak jakby grały ze sobą w berka, ale także i nie pogardzą przepysznymi kablami w twoim samochodzie czy na poddaszu. Niestety są one pod ochroną, co oznacza, że nie możesz ich zabić. Wytępienie kun, gdy już się pojawią jest praktycznie niemożliwe, warto więc dmuchać na zimne. Do rajstop zbierz swoje włosy np. ze szczotki. Jeśli masz w domu psiaka wykorzystaj jego sierść. Napakuj ją do rajstop, zawiąż na słupek, a następnie umieść w miejscach, do których kuny mogą chcieć się dobrać jak np. pod maską samochodu, na poddaszu czy na dachu.

fot.unsplash.com

Nietypowe zastosowania rajstop: organizacja

Stare rajstopy sprawdzą się idealnie jako pomocnik przy organizacji twojej przestrzeni. Co roku na święta się papierem do pakowania prezentów, a następnie mamy duży problem co z tymi rolkami zrobić. Niezależnie od tego gdzie je schowamy, te po prostu ciągle się rozwijają. Wystarczy, że utkniesz kawałek rajstopy, a następnie nawiniesz go na rolkę i gotowe. Podobnie możesz przechowywać np. resztki z papieru samoprzylepnego czy tapety, którą kładłaś kiedyś na ścianę.

Nietypowe zastosowania rajstop: gumka do włosów

Ze starych rajstop możesz wykonać gumki do włosów, sama pomyśl ile sztuk uzyskasz i to zupełnie za darmo, a dodatkowo taka gumka będzie bardzo delikatna dla twoich włosów i praktycznie niewidoczna. Za pomocą nożyczek obcinaj paski rajstop o grubości około 1 centymetra i gotowe. Dla ułatwienia umieść je w pojemniku, tak aby na pewno ich nie pogubić i schowaj do szafki w łazience.

Nietypowe zastosowania rajstop: zapachy do łazienki czy szafy

Za pomocą rajstop możesz stworzyć cudowne zapachy do łazienki, kuchni czy też szafy. Wystarczy, że w miejsce, do którego wkłada się stopę napakujesz ciekawych i pachnących ziół, z pewnością sprawdzi się lawenda. Na koniec zawiązujesz supeł, odcinasz nadmiar i wieszasz w wybranym miejscu. Jeśli rajstopy miałaś na sobie – wypierz je, spokojnie, nic się im nie stanie.

fot.unsplash.com

Nietypowe zastosowania rajstop: szukanie małych przedmiotów

Zgubiłaś kiedyś kolczyki lub też monetę w kanapie? A może pod niektóre meble nie możesz wsadzić swojej ręki? Wystarczy, że wykorzystasz rajstopy. Odetnij fragment, do którego normalnie wkłada się stopę i nałóż go na rurę od odkurzacza, a następnie odpal sprzęt i wyciągnij zaginione przedmioty. W ten sposób nie wpadną one do pojemnika, a zostaną na rajstopie, skąd w łatwy sposób będziesz mogła je zebrać.

Nietypowe zastosowania rajstop: pakowanie

Rajstopa to twój najlepszy przyjaciel przy pakowaniu. Jak zapewne wiesz rolowanie ubrań pozwoli ci na zmieszczenie znacznie większej ilości odzieży w walizce. Jeśli czeka cię jednak długa podróż z np. kilkoma przystankami, warto te rolki z ubrań dodatkowo zabezpieczyć. Potnij stare rajstopy na części i na każdą koszulkę czy też spodnie nałóż jeden fragment, to zabezpieczy twoją odzież przez rozwijaniem się podczas transportu.

Nietypowe zastosowania rajstop: do polerowania

Rajstopy wykonane są z bardzo delikatnego materiału, a co za tym idzie świetnie sprawdzą się do polerowania. Śmiało wykorzystaj je do pielęgnacji skórzanych butów, polerowania luster czy też szyb. Efekt? Z pewnością teściowa doceni, zresztą sprawdź sama i się przekonaj jak proste to jest. Będziesz żałować, że nie wpadłaś na to wcześniej!

To już wszystkie triki, które dla ciebie przygotowaliśmy. Ile z nich znałaś? A może niektóre stosujesz w swoim domu od lat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here