fot.unsplash.com

Nie zawsze mamy możliwość mieć ukochaną osobę blisko siebie, czasem lądujemy w relacji na odległość. Jeśli jesteś w takim związku lub zastaniesz się czy ma on jakikolwiek sens – ten artykuł jest dla ciebie! Poruszymy w nim naprawdę ważne kwestie i różnice, jednak pamiętaj, to do ciebie należy ostateczna decyzja! 

Różnice w związku na odległość, czyli dwa sposoby

Tak naprawdę kluczową rolę odgrywa sam początek waszego związku. Weźmy pod lupę prosty przykład. Mieszkasz ze swoim partnerem i jesteście ze sobą szczęśliwi, nawet planujecie zakup własnego mieszkania czy domku jednorodzinnego. Z tego powodu twój partner wyjeżdża za granicę w delegacje. Wiesz, że jest to jedynie chwilowa rozłąka, jednak nie oznacza to, że nie tęsknisz. Wciąż jednak, według definicji, jesteście w związku na odległość. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku, w którym od razu wchodzisz w taką relację.

W dobie internetu często poznajemy ludzi z całego kraju czy też z całego świata. Nie zawsze nasze intencje są romantyczne. Czasem po prostu szukamy kogoś do pogadania czy plotkowania w nudne wieczory. Z czasem taka relacja między dwoma osobami może przerodzić się w coś więcej. Jeśli postanowią one być ze sobą razem mówimy tutaj oczywiście o związku na odległość. Dlaczego jest to zupełnie inne niż pierwszy przykład, który podaliśmy?

fot.unsplash.com

W początkowej fazie związku jesteśmy kompletnie zauroczeni drugą połówką, kochamy w niej absolutnie wszystko od włosów, po dziwny pieprzyk na plecach. Poznajemy się wzajemnie, uczymy się swoich nawyków, przystosowań, ulubionych gier, zapachów, potraw czy formy spędzania czasu. W związku na odległość jest to oczywiście możliwe, jednak brak pewnego ważnego aspektu, a mianowicie chodzi o bliskość. Nie możesz się przecież przytulić do osoby, która mieszka 700 kilometrów dalej. Nie możesz do niej pojechać w środku nocy z jedzeniem z fast fooda, bo po prostu za nią tęsknisz. Nie możesz się z nią spotkać ot, tak.

Związek na odległość wymaga poświęcenia oraz finansów

Związek na odległość to nie tylko wspólne rozmowy poprzez telefon, chat czy kamerki, ale także i ogromne poświęcenie. Kiedy wszyscy znajomi będą imprezować, spotykać się, bawić i szaleć, ty będziesz brała kolejne nadgodziny w pracy. W końcu bilet na pociąg czy samolot kosztuje swoje, a chcesz zobaczyć się ze swoim ukochanym. To samo będzie przeżywała osoba po drugiej stronie ekranu. Mimo zmęczenia z powodu nadmiaru pracy konieczne będzie zadzwonienie do siebie wieczorem chociażby na kilka minut, w końcu jakiś kontakt musicie mieć, prawda?

Spotykanie się to jedno, ale co dalej? Problem może wystąpić w momencie, w którym żaden z was nie chce opuszczać swojej obecnej miejscowości. Najłatwiej podać nam to na podstawie przykładu. Ty jesteś miastowa, kochasz ruch, korki, trąbiące na siebie samochody i szum autostrady w tle, on mieszka na wsi, gdzie jest cisza, spokój. Zna wszystkich sąsiadów, regularnie z nimi rozmawia. Wyjazd na zakupy wiąże się z wycieczką samochodem do sąsiedniego miasta lub nawet 20 czy 30 kilometrów dalej. Zarówno on nie widzi się w mieście, jak i ty nie widzisz się na wsi. Możecie oczywiście postawić na kompromis lub jedna ze stron ulegnie, ale czy na pewno będzie to dobra opcja?

fot.unsplash.com

Jeśli wchodzisz w związek na odległość, warto wiedzieć jakie plany oraz zamiary ma według ciebie ta druga osoba. Czy w grę wchodzi wspólne zamieszkanie za jakiś czas? Jeśli tak to w jakim miejscu, na jakich zasadach, w końcu nie możecie tak tkwić do końca waszego życia. Prędzej czy później, któreś z was musi wykonać ten ważny, ale duży krok.

Czy związek na odległość ma sens?

Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od waszej dwójki, waszego podejścia, tego, w jaki sposób patrzycie na tą relację i tego czy jesteście się w stanie poświęcić. Związek na odległość będzie z pewnością wymagał od was sporo pracy. Nie możecie się wzajemnie przytulić, jeśli drugiej osobie jest smutno, musisz ją pocieszyć używając słów, przez ekran komputera czy telefonu. Jeśli czujesz, że to właśnie ta osoba – spróbujcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here