błędy przy remoncie
fot.unsplash.com

Remont mieszkania czy domu to nie tylko duży wydatek, ale także i stres czy odpowiedzialność. Wiele osób przechodzi przez ten proces bardzo powoli, jednocześnie rwąc sobie włosy z głowy lub nigdy go nie kończy. Z pewnością znasz osobę, u której remont panuje już kilka dobrych lat. Zebraliśmy więc najczęściej popełniane błędy przy remoncie, a także opisaliśmy, w jakich sposób ich uniknąć. 

Najczęściej popełniane błędy przy remoncie: niewystarczająca ilość funduszy

Ten błąd zdarza się zdecydowanie najczęściej. Odkładasz finanse latami, a gdy już wydaje ci się, że masz ich wystarczająco zaczynasz remontować. Zrywasz ze ścian w kuchni kafelki, meble z salonu wyrzucasz przez okno lub oddajesz na OLX. Jedziesz do marketu budowlanego i robisz zakupy, które nie mieszczą się nawet na dwóch koszykach. Po powrocie do domu rozpoczynasz pracę lub czekasz na firmę. Mija kilka dni. Towaru brak, ponieważ nie wziąłeś pod uwagę tego, aby zakupić dodatkowe opakowanie. Przecież to strata pieniędzy, prawda? Ekipa natknęła się na niedogodność, musisz więc dopłacić. Nagle zostajesz goły i wesoły, w niekończącym się remoncie.

Zanim więc rozpoczniesz remont przemyśl wszystko, a także rozplanuj i podlicz koszta. Jeśli wychodzi ci idealnie na styk – odpuść, przełóż na późniejszy termin. Zbuduj sobie zabezpieczenie, przecież te pieniądze nie przepadną, a uchronią cię przed problemami, pożyczkami czy nieskończonym bałaganem w twoim domu, przez to, że firma nie ma jak dokończyć kafelek w twojej łazience.

błędy przy remoncie
fot.unsplash.com

Najczęściej popełniane błędy przy remoncie: brak planu działania

Zazwyczaj remont wygląda następująco: zaczynasz od zmiany mebli, bo już stare, już nie modne, a nagle też okazuje się, że niefunkcjonalne. Wywalasz stare graty, jedziesz po nowe. Szczęśliwy rozpakowujesz je, skręcasz, układasz i dekorujesz. Siadasz z uśmiechem na kanapie, a ona co? Ma czelność nie pasować do nowego nabytku, a na dodatek jakaś taka niewygodna i pies na nią nasikał kiedyś, kurcze może kanapę też wymienisz? Dobra, pakujesz się do sklepu, jedziesz, kupujesz przywozisz. Siadasz na nowej kanapie, wyciągasz nogi do góry i co? Ten stolik kawowy jakoś dziwnie na ciebie patrzy, jakoś tak nie pasuje, wygląda dziwnie, a dodatkowo ma rysy, których nie da się usunąć.

Co się okazuje? Po chwili jesteś od stóp po głów umazany farbą, żona czy mąż krzyczy „dość”, a ty masz coraz więcej zastrzeżeń w stosunku do starych mebli, dywanów, dekoracji, foteli itp. Nagle wszystko jest brzydkie, nie pasuje, nie wygodne, a dodatkowo jedyne co możesz z tym zrobić to wyrzucić. Aby uniknąć takich sytuacji, określ sobie plan i przede wszystkim – trzymaj się go. Chcesz przemalować ściany? Zrób to, ale nie maluj od razu dachu w swoim domku, bo „farba była na promocji”. Przecież możesz to zrobić innym razem, prawda?

błędy przy remoncie
fot.unsplash.com

Najczęściej popełniane błędy przy remoncie: źle dobrane rozmiary mebli

Zarówno w przypadku małych pomieszczeń, jak i dużych kluczowe jest odpowiednie dobranie mebli. Nie mamy tutaj na myśli, tylko koloru, wzoru czy względów estetycznych, ale także rozmiarów. Z pewnością nie chcesz zapłacić za kanapę i jej transport tylko po to, aby okazało się, że jest za duża? Jeśli okaże się za mała sytuacja nie jest jeszcze aż tak dramatyczna, gorzej, gdy nie przejdzie nawet przez drzwi. Zacznij więc od planowania. Obecnie w sieci znajdziesz wiele programów czy stron online, które pozwolą ci na wpisanie długości twoich ścian, metrażu pokoju itp.

Zaczerpnij inspiracji. Zobacz co do siebie pasuje, poszperaj w internecie, poczytaj naszą stronę, zapytaj znajomych, przyjaciół czy kup gazety o takiej tematyce. Stwórz moodboard lub zapisz na pintereście swoje ulubione wnętrza, a następnie zacznij planować, bez tego cały proces może wyjść tragicznie, a ty jedynie stracisz pieniądze oraz przede wszystkim nerwy. Im mniej stresu, tym lepiej. Weź głęboki oddech i do pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here