Jak dorobić do pensji
fot.unsplash.com

Praca na etacie lub własnej działalności dla wielu osób jest głównym źródłem dochodu. Mimo to często nie wystarcza lub zwyczajnie chcielibyśmy zarobić więcej na drobne wydatki, lub aby typowo odłożyć np. do skarpety czy na konto bankowe. Wiele osób zaczyna więc szukać pracy dodatkowej, możliwości, aby zarobić kilka „groszy” więcej. Spokojnie, mamy kilka pomysłów. 

Jak dorobić do pensji? Jak dorobić w domu przez internet?

Oczywiście, chcąc podjąć dodatkowe zatrudnienie, możecie udać się np. do baru lub restauracji na weekendy. Niestety nie każdy ma taką możliwość. Często wynika to z faktu, że pracodawcy niezbyt opłaca się zatrudnić osobę, która pojawi się dwa czy cztery razy w miesiącu. Wiele osób zaczyna więc szukać zarobku przez internet, bez wychodzenia z domu, podpisywania umów i z możliwością pracy w dowolnych godzinach i dniach tygodnia.

Zawody, które śmiało możecie wykonywać zdalnie, zarówno na pełen etat jak i jako pracę dodatkową, to z pewnością: copywriter, programista czy grafik. W tych zawodach liczą się przede wszystkim wasze umiejętności, a nie studia czy wyniki z matury. Jeśli chcecie zacząć np. programować lub tworzyć strony internetowe, nie odbędzie się to bez zdobycia dużej wiedzy. Możecie oczywiście szkolić się sami lub skorzystać z kursów, także tych internetowych.

Jak dorobić do pensji
fot.unsplash.com

Jak dorobić do domowego budżetu? Jak dorobić w domu chałupnictwo?

W domu możecie wykonywać też prace chałupnicze. W przeszłości dużo osób podejmowało się np. skręcania długopisów. Obecnie jest to jedynie oszustwo. Szukając możliwości dorobienia i pracy chałupniczej, możecie natrafić na ogłoszenie, które, choć początkowo wydaje się być rozsądne, szybko okazuje się być zwykłym sposobem na wyłudzenie pieniędzy czy waszych danych. Pamiętajcie, aby każdą pracę, która wymaga od was inwestycji dokładnie prześwietlić. Przeszukajcie sieć, internet, popytajcie znajomych, sprawdźcie grupy na facebooku itp. Bądźcie bardzo ostrożni.

Jeśli lubicie np. szyć i wychodzi wam to bardzo dobrze, możecie zacząć sprzedawać swoje dzieła. Do sprzedaży polecamy wam OLX lub Facebooka (Facebook Market Place, grupy tematyczne, grupy danego miasta/regionu). Oczywiście z czasem może okazać się, że nie będzie to wyłącznie praca dodatkowa, a zaczniecie cuda tworzyć na pełen etat z dobrymi zarobkami, a może nawet wyższymi niż na obecnym stanowisku. Kto wie? Warto spróbować i się przekonać!

Praca dodatkowa w domu. Na czym się dorobić?

Na OLX czy na Facebooku możecie również sprzedać stare przedmioty, które nie są wam już potrzebne. Dekoracje do domu, które wam się znudziły, ubrania, za małe buty, których nie zdążyliście oddać. Zróbcie wyprzedaż lub wymieńcie je na coś, z czego korzystacie jak np. nawilżane chusteczki czy herbata. Poza ubraniami, które macie już w szafie, możecie także sprzedać ubrania z lumpeksów.

Wiele osób wybiera się do second-handów w poszukiwaniu prawdziwych perełek, a następnie sprzedaje je po wyższych cenach. Nie ma oczywiście w tym nic złego, jednak taka forma pracy, będzie wymagać od was poświęcenia, determinacji i wiele cierpliwości. W końcu lumpeksy, aż pękają od ubrań.

Jak dorobić do pensji
fot.unsplash.com

Pamiętajcie jednak, że każda praca łączy się z obowiązkami i zadaniami. Przeglądać oferty unikajcie tych, które obiecują wam kolosalne zarobki, za nic nierobienie czy poświęcenie godziny dziennie. Najczęściej są to tylko i wyłącznie oszustwa lub piramidy finansowe, a wielkich, obiecywanych wam kwot, nie zobaczycie nigdy na oczy, za to z konta pieniądze mogą ubyć np. po nieudanej inwestycji. Każdy zawód ma swoich zwolenników i przeciwników. Musicie zatem pamiętać, że to, co sprawdziło się u koleżanki czy znajomej, nie koniecznie sprawdzi się u was. Wiele zależy od tego, ile czasu pochłania wasza praca na etacie, w jakich godzinach pracujecie i ile czasu macie „wolnego” po pracy. Dla osób, które pracują po 12 godzin dziennie, ciężko będzie wygospodarować dodatkowe kilka godzin w ciągu dnia na dodatkowy zarobek. Może wystarczy po prostu oszczędzać i rozplanować lepiej budżet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here