opłacalne zawody
fot.unsplash.com

Praca to nie tylko finanse, zarobki, zdolność kredytowa czy wypad na zakupy. Wybór kariery zawodowej jest bardzo ważny. W końcu nikt nie chce siedzieć w pracy za karę. Powinniście patrzeć nie tylko na to, co lubicie robić, co daje wam radość, ale także na to co jest opłacalne. Właśnie dlatego dziś przedstawimy wam zawody, które warto wykonywać, a nie musicie kończyć z ich powodu wyższych uczelni.

Jakie zawody są opłacalne? Najlepiej płatne zawody na świecie

Aby znaleźć zawód dla siebie, musicie przede wszystkim wiedzieć, co lubicie robić, co potraficie robić i co chcielibyście robić. Weźmy pod lupę informatykę i np. programowanie. Oczywiście, zawód jest bardzo opłacalny, a wypłata bardzo często wysoka. Mimo to, jeśli nie macie do tego smykałki, a setki liter kodu was przerażają, szybko może się okazać, że robicie to „za karę”.

Oczywiście zawód programisty jest bardzo opłacalny, jeśli jednak chcecie pracować w ten sposób, musicie przyswoić dużą dawkę wiedzy. Najlepiej zacząć już od technikum informatycznego, a następnie studia, choć oczywiście nie jest to wymóg. W branży IT nie liczy się uczelnia, jaką skończyliście oraz wasze wyniki, a umiejętności, zatem samouk również sobie poradzi. Istnieje również wiele internetowych kursów, które nauczą was danego języka programowania (Java, C, C++ czy Python). Kursy są oczywiście płatne, jednak bardzo szybko się zwrócą.

opłacalne zawody
fot.unsplash.com

Najbardziej opłacalne zawody dla dziewczyn. Ciekawe zawody dla dziewczyn

Zawodów, które możecie spokojnie wykonywać zarówno w domu, jak i „na etacie”, jest bardzo wiele. My polecamy manikiurzystkę, czyli osobę, która zajmuje się paznokciami, oczywiście u dłoni. Początkowo możecie próbować na sobie, znajomych czy rodzinie, a z czasem zacząć zdobywać pierwsze klientki. Jest to zawód, który oczywiście wymaga wprawy. Polecamy zatem uczęszczać na wszelakie kursy.

Oczywiście, zawód manikiurzystki wymaga finansów „na start”. Poza opłaceniem kursów musicie oczywiście zakupić wszystkie potrzebne akcesoria i produkty jak np. lampa do hybryd, bazy, topy, lakiery, pędzelki, wiele pilników itp. Dodatkowo już na etapie „szkolnictwa” możecie wybrać się do specjalnej, rocznej szkoły, która pokaże wam wszystkie tajniki oraz nauczy was podstawowej wiedzy. Oczywiście jeśli chcecie pracować sami na siebie, będziecie musieli założyć własną działalność gospodarczą.

opłacalne zawody
fot.unsplash.com

Pamiętajcie jednak, że nie ma zawodów typowo dla dziewczyn, czy typowo dla chłopaków. Jeśli chcecie pracować w informatyce, śmiało. Długość włosów czy płeć, absolutnie nie ma i nie powinna mieć znaczenia. Faceci, często wykonują typowo damskie zawody, świetnie się w tym czują, a także zarabiają prawdziwe kokosy. Coraz więcej mężczyzn postanawia iść w stronę paznokci, makijażu itp.

Dobrze płatne zawody fizyczne. Dobrze płatne zawody bez studiów

Od zawodów fizycznych coraz więcej osób odchodzi, myśląc, że są one nieopłacalne. Większości osób pracownik na budowie, kojarzy się ze starszym, grubym panem, który zdecydowanie uwielbia spożywać wszelakie wysokoprocentowe trunki. Obecnie jednak wszystko wygląda inaczej. 

Przykładowo: tynkarz, który może być po szkole, kursach czy zwykłym samoukiem. Potrafi zarobić od 3 do nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie, oczywiście „na rękę”. Wszystko zależy od stawki. W polce za metr kwadratowy tynkarze dostają około. 13 zł, w Czechach czy na Słowacji jest to np. 20 euro, co daje około 90 zł. Różnica jest kolosalna, choć oczywiście praca w delegacji wiąże się również z kosztami hotelu pracowniczego, wyżywieniem, dojazdami itp. Podobne zarobki mogą osiągać murarze, wylewkarze, elektrycy itp.

W wielu zawodach studia nie są wymagane, a zarobki wciąż są wysokie. Oczywiście nie tyczy się to tylko zawodów fizycznych, ale także tych, w których umiejętności > edukacja. Programista, copywriter czy grafik to osoby, które mogą mieć skończone wyższe uczelnie, choć absolutnie nie muszą. Przede wszystkim liczy się portfolio oraz to, co potrafią zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here