fot.unsplash.com

Organizacja swojej przestrzeni, ale także i życia pozwoli nie tylko na szybsze sprzątanie, ale także i pewnego rodzaju spokój. Każdy przedmiot ma swoje miejsce, które znają domownicy, a ty sama odkładasz wszelakie sprzęty dokładnie w to samo miejsce. Nigdy więc się one nie zgubią. Jeśli chcesz uporządkować dokładnie swój salon, czytaj dalej. Udzielimy ci kilku cennych wskazówek. 

Organizacja salonu w domu. Sprzątanie domu organizacja

Salon zazwyczaj jest miejscem wielofunkcyjnym. Nie tylko oglądasz tutaj ulubiony film czy serial lub czytasz książkę, ale także bawisz się z dzieckiem, ze zwierzakiem, przyjmujesz gości, spożywasz posiłki czy nawet śpisz, jeśli musiałeś przenieść się na kanapę, aby twój potomek zyskał własny kącik w domu. Ta wielozadaniowość niestety często idzie w parze z totalnym bałaganem. W tym pomieszczeniu jest tyle rzeczy, że ciężko je w jakikolwiek sposób zorganizować i absolutnie nas to nie dziwi. Jak więc się za to wszystko zabrać?

Przede wszystkim zacznij od wolnego dnia i dobrego nastawienia, choć nie należy to do najprostszych rzeczy warto się z tym uporać raz i na zawsze. Co każdy trzyma w salonie poza meblami? Dokumenty. Ułóż je w teczce, przełóż do segregatora, a następnie umieść w szafce, komodzie czy szufladzie. Co dalej? Leki! Te absolutnie nie powinny znajdować się w łazience, o czym już pisaliśmy. Umieść je w osobnym pudełku lub użyj do tego specjalnej apteczki, wybór należy absolutnie do ciebie.

fot.unsplash.com

Masz dziecko lub zwierzaka? Z pewnością wszędzie walają się zabawki, kocyki, poduszeczki i inne akcesoria. Przygotuj miejsce w szafie na nie lub skorzystaj z kosza. Idealnie sprawdzi się ten drewniany lub wiklinowy, gdzie możesz zmieścić naprawdę sporo przedmiotów. Jeśli stawiasz na drewno, warto je dodatkowo ozdobić np. za pomocą papieru samoprzylepnego lub obrazka namalowanego farbami akwarelowymi. Możesz na nim napisać imie swojego dziecka lub zwierzaka czy też namalować psią łapkę, lub niedźwiadka, wybór należy do ciebie.

Organizacja domu. Od czego zacząć odgracanie domu?

Kolejne kroki są oczywiście zależne od tego, co znajduje się w twoim salonie i czy coś ewentualnie powinno być przeniesione. Jeśli śpisz na wersalce czy rogówce, zajrzyj do pojemnika pod meblem i sprawdź co tam się znajduje. Gdy takiego pojemnika nie ma, konieczny będzie zakup specjalnych pojemników pod łóżko czy kanapę lub umieszczenie pościeli w innym miejscu jak np. w szafie. Ozdobne poduszki na noc również trzeba gdzieś przełożyć, znajdź im miejsce!

Ten dzień to również idealny moment, aby posprzątać salon. Zetrzyj kurze, wypierz dywan czy też umyj dokładnie podłogę. Zrób to pomiędzy jedną szafką a drugą, tak aby nie zanudzić się na śmierć. Z pewnością wiesz, że zabawa rzeczami, które znalazło się na dnie szuflady jest najlepszą rzeczą na świecie i może zająć nawet wiele długich godzin.

Salon – jak go zorganizować i nie zwariować?

Jeśli w salonie trzymasz także ubrania, zarówno swoje jak i reszty domowników, nie zapomnij ich przejrzeć. Może dziecko wyrosło już z tej koszulki lub twoja sukienka z plamą po winie nie jest już do odratowania? Nie ma po co trzymać gratów, przecież na ich miejsce może przyjść coś zupełnie nowego i lepszego! Rzeczy sezonowe jak np. kurtki, czapki, rękawiczki, stroje kąpielowe itp. możesz zapakować do worków próżniowych i odłożyć na górę szafy lub wynieść do garderoby czy przedpokoju. Zyskasz wtedy dodatkowe miejsce, jeśli jednak wciąż ci go brakuje, mamy na to rozwiązanie.

fot.unsplash.com

W małych przestrzeniach warto stawiać na rozwiązania pionowe, czyli np. półki. Są one nie tylko świetnym sposobem na dodatkowe miejsce czy przechowywanie, ale także i dekoracje. Ozdobny karton czy też koszyk wiklinowy będzie się pięknie prezentował, a jednocześnie pozwoli ci na schowanie np. dodatkowych baterii, ładowarki czy też kabla do konsoli lub laptopa. Przede wszystkim – głowa do góry. Choć brzmi to strasznie, wcale takie nie jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here