fot.unsplash.com

Podróże potrafią być naprawdę fajne, zwłaszcza jeśli nie możesz doczekać się dotarcia do celu. Im dłużej jednak jedziesz, tym bardziej się nudzisz, ale spokojnie. Mamy na to kilka rozwiązań! Sprawdzą się one zarówno podczas podróży służbowej, jak i tej ze znajomymi, z rodziną, samodzielnej czy z drugą połówką lub zwierzakiem. Dodatkowo upewniliśmy się, że kierowca również może brać udział w „zabawie”, a wciąż skupiać się na trasie, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. 

Rozśpiewajcie się, czyli karaoke w samochodzie

Kto nie lubi trochę pośpiewać? Nawet jeśli twój głos niczym nie przypomina głosu Beyonce, głowa do góry. Podczas nudnej podróży możecie odpalić radio, naprawdę głośno i po prostu śpiewać. Zamiast radia, świetnie sprawdzi się także aplikacja na telefon Spotify, które pozwoli wam na wybranie konkretnych utworów, oczywiście po opłacie abonamentu. Dobrym rozwiązaniem będzie także zwykły, poczciwy Youtube. Wystarczy podpiąć się do radia, które ma taką funkcję lub zakupić, dostępny w każdym większym supermarkecie, transmiter. Podróż na pewno nie będzie nudna, jeśli poza obecnymi hitami, polecicie także po klasykach.

W końcu kto nie zna całego tekstu do Bohemian Rapsody czy Spice Girls? Śpiewać możesz zarówno podczas jazdy samochodem ze znajomymi, drugą połówką, jak i tej samodzielnej. Podczas jednoosobowej podróży nie bój się puścić nawet tych utworów, które znasz, ale się ich wstydzisz. Ckliwa piosenka Taylor Swift? Nie ma problemu!

Sposoby na nudę w podróży
fot.unsplash.com

Puśćcie audiobooka lub podcast, czyli jak jechać i się uczyć

Zamiast standardowej i klasycznej muzyki z radia może polecieć audiobook lub podcast. Obecnie wiele książek dostępnych jest w formie audiobooków. Mowa tutaj nie tylko o książkach przygodowych czy thrillerach, ale także i tych edukacyjnych, poradnikowych, które mogą cię czegoś nauczyć. Może zawsze interesowały cię zawody, które możesz wykonywać online? Świetnie, znajdź odpowiednią pozycję i zacznij słuchać! Nie tylko dowiesz się czegoś nowego, ale także i podróż minie ci znacznie szybciej.

Poza audiobookiem warto także odpalić podcast. Obecnie są one bardzo popularne i wcale nas to nie dziwi. Podcastów jest naprawdę sporo, z pewnością znajdziesz coś w tematyce, która cię interesuje. Jakie podcasty warto sprawdzić? Osobiście polecamy: „Tu Okuniewska”, „Ja i moje przyjaciółki idiotki”, „Rock i Borys”, „Kryminatorium, Zabójcze opowieści”, „Dwóch Typów Podcast”, jednak jest ich znacznie więcej. Dostępne są one zarówno na Youtubie, jak i Spotify. Wybór należy więc do ciebie.

Zagrajcie w gry, czyli jak umilić sobie długą podróż

Jeśli nie chcecie nic słuchać, zagrajcie w gry! To naprawdę świetny sposób na umilenie sobie podróży, ale także i poznanie siebie lepiej. Istnieje wiele ciekawych gier, w które możecie zagrać w samochodzie, wybór należy absolutnie do was. Tą najprostszą będzie np. dwadzieścia pytań. Cała rozgrywka polega oczywiście na zadawaniu sobie pytań. Mogą być one proste lub bardziej zwariowane. Może od dawna chciałaś o coś zapytać, ale jakoś nigdy nie było do tego okazji? Teraz jest!

Ciekawą grą będą także zmodyfikowane „zgadnij kto to?”. Jedna osoba wymyśla w głowie hasło, może być to np. zwierze takie jak słoń, druga czy nawet trzecia osoba musi zadawać pytania, na które odpowiedź może brzmieć wyłącznie „tak” lub „nie”. Zadajecie pytania tak długo, aż będziecie znali ustalone hasło. Podróż na pewno minie wam znacznie szybciej.

fot.unsplash.com

Rozmawiajcie. Najlepszy sposób na nudę w podróży

Najlepszym sposobem na nudę w podróży jest oczywiście rozmowa. Im bardziej angażująca, tym lepiej. Nie bójcie się poruszyć tematów taboo, zapytać o poradę czy nawet zażartować lub powspominać. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego myślenia. Jeśli jedziesz autem z twoim szefem, raczej średnim pomysłem będzie zapytanie go o jego fantazje erotyczne czy opinię na temat zdrady kontrolowanej, jednak w gronie bliskich znajomych – dlaczego nie? W ten sposób naprawdę dotrzecie do celu w mgnieniu oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here