fot.unsplash.com

Obecnie wiele osób siedzi w domu i zwyczajnie się nudzi, a nuda sprzyja kreatywności. Niezależnie od tego, czy zwyczajnie chcesz spróbować czegoś nowego czy też żyjesz w zgodzie z ideą zero waste czy less waste, ciekawym sposobem na spędzanie czasu jest majsterkowanie. Nie potrzebujesz do tego od razu specjalistycznego sprzętu i wiele desek, które umieścisz w swojej świeżo zbudowanej stolarni. Dziś pokażemy ci DIY, które wykonasz z tzw. śmieci, czyli po prostu rzeczy, które w swoim domu masz, a wyrzucasz. 

DIY ze śmieci, czyli jak wykonać doniczkę, która zachwyci gości

Masz w swoim domu starą glinianą doniczkę, która ci się po prostu znudziła? Istnieje bardzo prosty, a zarazem ciekawy sposób na ozdobienie jej i to wykorzystując gazetę. Z pewnością znajdziesz jakąś w swoim domu, które leży zapomniana w kącie, bo już dawno temu skończyłaś ją czytać. Wystarczy, że za pomocą kleju naniesiesz kawałki gazety na doniczkę i stworzysz ciekawy wzór. Możesz nie wykorzystać stare gazety, ale także i samodzielnie stworzyć klej za pomocą mąki ziemniaczanej. Wystarczy, że zmieszasz łyżkę mąki w wodzie, a następnie za pomocą kleju wszystko do siebie przykleisz.

Organizery z puszek, które wyglądają pięknie

Puszki możesz pozyskać na wiele sposobów. Jeśli masz w domu psiaka czy kociaka, z pewnością wyrzucasz minimum jedną dziennie, a przecież możesz je wykorzystać do innych celów. Świetnie sprawdzą się jako doniczki, ale także i organizery do kuchni czy dla pędzle do makijażu. Wystarczy, że dokładnie je oczyścisz, najlepiej w zmywarce, a następnie ozdobisz. Możesz to zrobić za pomocą farby w sprayu lub np. sznurka jutowego. Jeśli chcesz wprowadzić odrobinę koloru do swojego wnętrza postaw na ciekawy kolor jak np. butelkowa zieleń, w przypadku bardziej eleganckiego wyglądu, pomaluj je na biało, a następnie ozdób np. perełkami.

fot.unsplash.com

Lustro z rolek po papierze toaletowym jako idealny dodatek na ścianę nad telewizorem

Rolki po papierze toaletowym mają naprawdę wiele zastosowań, jednym z nich będzie stworzenie lustra z ozdobną „ramą”. Zacznij od przygotowania lustra, najlepiej sprawdzi się te okrągłe, bez jakiejkolwiek ramy. Następnie weź w dłoń rolki po papierze i każdą przetnij pionowo na pół, tworząc dwie „łódeczki”. Kolejnym krokiem będzie pomalowanie ich. Tutaj również możesz zaszaleć z kolorami lub też postawić na klasyki. Co dalej? Każdą połówkę rolki przyklej z tyłu lustra za pomocą kleju na gorąco. Możesz ułożyć z nich wzór lub też postawić na ten sam kolor.

Kolejnym krokiem jest oczywiście zamontowanie specjalnego uchwytu i zamontowanie lustra na ścianie. Pięknie będzie wyglądać nad telewizorem czy też na ścianie za łóżkiem. Jeśli nie masz wystarczająco rolek po papierze, możesz także skorzystać z patyczków do szaszłyków czy wykałaczek.

fot.unsplash.com

Kartony to idealny przyrząd do organizacji

Kartony po butach, sprzętach elektronicznych czy paczkach dostarczonych przez kurierów to idealne narzędzie do organizacji twojego wnętrza. Choć same w sobie nie wyglądają zbyt pięknie możesz je przecież ozdobić. Wystarczy ci do tego resztka tapety, farbki, pisaki czy zwykły sznurek jutowy lub gazeta. Odetnij wieko pudełka czy też boki, ozdób je według własnego pomysłu, a następnie z jednej strony opisz co znajduje się w środku. Pięknie będą się one prezentować na półkach w salonie, na regale w sypialni czy też w pomieszczeniu gospodarczym lub w kuchni. Będą pełniły nie tylko funkcję przechowywania, ale także i dekoracyjną, a zrobione są absolutnie za darmo.

Pomysłów na dekorację ze śmieci jest naprawdę sporo, wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i samemu także szukać rozwiązań. To, co musisz już wyrzucić, niech trafi na kompost lub zacznij segregować śmieci i wrzucać je do odpowiednich worków czy kontenerów na zewnątrz. Staraj się ograniczać plastik. Na zakupy zabieraj torby materiałowe, a warzywa czy owoce pakuj w woreczki z firanek. Zacznij być bardziej przyjazna dla naszej planety, w końcu mamy tylko jedną, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here