Jak pozbyć się komarów
fot.unsplash.com

Słońce, dmuchany basen, drink z palemką, własny ogród. W tle czuć już zapach kiełbaski, w lodówce chłodzi się piwko. Czujesz to? Tak, to właśnie komary, które postanowiły dołączyć do imprezy. Gryzą, atakują i denerwują was z każdej strony. Chowacie się więc do środka, ale tam już też weszły. Z pewnością znacie ten schemat. 

Jeśli nigdy nie obudził cię w nocy, latający tuż nas waszym uchem komar to jesteś prawdziwym szczęściarzem. Komara można zabić, ale kto ma na to siłę? Zwłaszcza jeśli owad schowa się za szafą, a następnie wyjdzie, dopiero gdy ty zrezygnowany zgasisz światło i położysz się z powrotem. Jak się uchronić przed tymi wampirami? Istnieje na to kilka sposobów.

Jak pozbyć się komarów
fot.unsplash.com

Jak pozbyć się komarów?

Zrób rundkę wokół swojego domu i sprawdź, czy gdzieś nie odkłada się deszczówka. Z pewnością zauważyłeś, że podczas wypadu nad jezioro, odgonienie się od tych owadów, jest prawie niemożliwe. Dlaczego tak się dzieje? Lecą one nie do was, a do wody, którą wprost kochają. Jeśli woda często stoi wam np. na balkonie, musicie coś temu zaradzić. Usunięcie więc wszelakich miejsc, gdzie mogłaby się gromadzić, z pewnością ułatwi wam tę walkę.

Cytryna świetnie sprawdzi się w walce z tymi owadami. Wyciśnijcie jej sok np. do miseczki i za pomocą pędzla lub ściereczki przetrzyjcie nią framugi waszych drzwi czy okien. W mieszkaniu możecie także postawić np. na talerzykach lub podstawkach od kwiatów, waciki higieniczne nasączone cytryną. Im więcej cytryny w domu, tym lepiej. Zakup odświeżacze powietrza o takim zapachu, a także świeczki czy wosk do kominka.  Co sprawdzi się poza cytryną? Jeśli w twoim ogrodzie rośnie lawenda, wykorzystajcie ją. Do woreczka, najlepiej takiego stworzonego przez ciebie z firanki, wsadź jej kwiaty, a następnie zawieś go nad drzwiami.

Domowe sposoby na komary

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z komarami w bloku jest oczywiście moskitiera. Zamontowanie jej jest dziecinnie proste i z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem. Ma ona jednak kilka minusów. Przede wszystkim utrudnia wam korzystanie z okna, jako że przerzucenie czegoś, wystawienie doniczki czy zapalenie papierosa jest niemożliwe. Dodatkowo często jest zwyczajnie nieładna i psuje wnętrze. Musisz więc podjąć decyzję, albo wygląd, albo brak komarów.

Posadź w swoim domu zioła! Komary wprost nienawidzą zapachu mięty pieprzowej, lawendy czy Bazyli. Zakup się gotowe rośliny lub sadzonki czy nasiona i do dzieła. Domowy ogródek może zostać stworzony nawet w małym mieszkaniu w bloku. Wystarczy jedynie skrzyneczka, odrobina ziemi, światła i dużo cierpliwości. Nie zapomnijcie o podlewaniu!

Jak pozbyć się komarów
fot.unsplash.com

Domowe sposoby na walkę z owadami

Jeśli jesteście maniakami kwiatów, postawcie na Komarzycę. Ta roślina swoją nazwę zawdzięcza właśnie komarom, jako że strasznie jej one nienawidzą. Komarzyca to bylina zatem idealnie sprawdzi się do ogrodu, jednak równie dobrze poradzi sobie w domu. Możecie ją umieścić w mieszkaniu lub na balkonie. Dodatkowo to bardzo tania roślina z niewielkimi wymaganiami, z pewnością sobie poradzicie, a także zyskacie nowe kwiatowe dziecko.

Jeśli planujecie tego dnia grillować ze znajomymi poza kiełbaskami i napojami zaopatrzcie się także w rozmaryn. Komary wprost nienawidzą jego zapachu! Przy rozpalaniu grilla wrzućcie kilka gałązek wprost na węgielki, pozwólcie mu się spalić do końca. W razie potrzeby dorzućcie go trochę więcej. Nie tylko odstraszy on owady, ale także i doda ciekawego smaku waszym potrawom. Sprawdźcie sami!

Jeśli nic nie pomaga, a wy nadal nie jesteście w stanie odpędzić się od gryzących was na każdym kroku komarów, konieczne może być zastosowanie odstraszania przy użyciu chemii. Po tę opcję sięgajcie jednak w ostateczności. Zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych dostępne są specjalne opryski do ogrodu, które zabiją wam wszelakie owady. Jaki jest koszt takiego oprysku? Butelka 1 L to około 120 złotych. Co z mieszkaniami? Do mieszkania możecie zakupić wysokiej klasy lampy owadobójcze, które świetnie sobie poradzą z insektami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here