wyprawka dla kota
fot.unsplash.com

Adopcja lub kupno kota to na pewno bardzo ekscytująca chwila, w końcu zaraz zyskacie nowego przyjaciela na najbliższe lata, a także oficjalnie staniecie się sługą, lokajem, a także złodziejem kup z kuwety. Ochłońcie jednak na chwilę i przygotujcie portfele – czas na zakup wyprawki dla kociaka

Wyposażenie dla kota. Kuweta dla kota.

Zacznijmy od najważniejszego, czyli jedzeniePamiętajcie, że kot, podobnie jak i pies, jest stu procentowym mięsożercą. Unikajcie więc wszystkich karm typu Whiskas, które zawierają jedynie 4% mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego. Dobrym, ale wciąż tanim wyborem jest karma Butchers, którą dostaniecie np. w Auchanie. Unikajcie również karm suchych, które są dla kota niezdrowe. Koty z natury piją dość mało, dlatego bardzo ważne jest, aby podawać mu mokrą karmę w puszkach czy saszetkach. My polecamy zamówić ją na zooplusie.

Po jedzeniu kot musi się gdzieś załatwić, oczywiście potrzebna będzie kuweta. Kupicie ją już od kilku złotych w każdym większym markecie. Macie naprawdę dużo opcji do wyboru. Jeśli boicie się zapachów, kupcie tą zamykaną. Jeśli wam one nie przeszkadzają, otwarta również się sprawdzi. Do kuwety będziecie potrzebować także żwirek. Najlepszy będzie ten, który możecie spuszczać w toalecie. Mniej zapachów i czysto w domu. Istnieją też specjalne pochłaniacze zapachów do kuwety. Tu polecamy kupić ten najtańszy, bowiem zazwyczaj skład jest dokładnie taki sam, niezależnie od ceny.

wyprawka dla kota
fot.unsplash.com

Wyprawka dla kota. Drapak dla kota.

Karma jest, żwirek i kuweta także, co teraz? Oczywiście miski. W końcu kot musi z czegoś jeść, prawda? Najlepiej sprawdzą się miseczki ceramiczne, które są dość ciężkie, zatem kot nie będzie próbował ich przewrócić czy wziąć do pyszczka. Polecamy raczej kupno osobno dwóch misek, jedną na karmę, drugą na wodę. Na pewno sprawdzą się lepiej, niż te podwójne.

Drapak to obowiązkowy mebel w każdym domu, w którym króluje kot. Jeśli nie zapewnicie mu drapaka, spokojnie, znajdzie on sobie go sam. Może tylko szybko okazać się, że nowa szafka czy kanapa już nie jest wasza, a kota. W końcu zaznaczył ją pazurami, prawda? Drapak dla kota jest bardzo ważny. Im większy, tym lepszy. Im więcej pięterek, tym lepsza zabawa. Wybór należy już do was. Na początek możecie zakupić tańszy drapak, np. papierowy, a z czasem zaoszczędzić i nabyć coś lepszego. Co do zabawek, my polecamy wszelakie grzechotki, myszki, a także wędki. Koty w końcu kochają polować.

wyprawka dla kota
fot.unsplash.com

Kot w domu. Legowisko dla kota

Wiele kotów nie lubi spać na legowiskach, jednak oczywiście nie ma tutaj reguły. Świetnie sprawdzą się na pewno, wszelakie budki dla kota, do których może on wejść i się schować. Jeśli wasz kociak upatrzył sobie parapet lub konkretną półkę, możecie kocyk położyć mu w tym miejscu, na pewno będzie mu bardzo wygodnie.

Ostatnią rzeczą, jednak bardzo ważną jest transporter. Niezależnie od tego czy jedziecie po kota, czy jest on już z wami kilka lat, transporter zawsze się przyda. Im większy, tym lepszy. Kota nie powinniście trzymać w samochodzie na rękach czy na kolanach, może on w stresie uciec np. przez otwartą czy uchyloną szybę i nieszczęście gotowe. Dobry transporter jest na tyle solidny, że nawet prawdziwy Garfield by z niego nie uciekł. Powinniście go dodatkowo przypinać pasami podczas jazdy, tak aby w razie wypadku, kot nie ucierpiał.

To już wszystko z naszej listy. Oczywiście produktów dla kotów jest cała masa. Wybór należy już tylko i wyłącznie do was, jak i do waszego kota, rzecz jasna. Możecie zdecydować się na zakup większego drapaka, mniejszego, a także na zakup wszelakich zabawek. Świetnie sprawdzą się jednak zwykłe kulki aluminiowe, które zrobicie w dosłownie 5 sekund. Jeśli wasz kociak jest wyjątkowo oporny, możecie zakupić kocimiętkę w proszku lub w sprayu. Popsikany taką kocimiętką drapak z pewnością nagle okaże się najbardziej ekscytującym miejscem na ziemi, choć oczywiście istnieją koty, które wcale nie reagują na kocimiętkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here