fot.unsplash.com

Sprzątanie potrafi zająć nam wiele godzin, zwłaszcza jeśli cały tydzień ignorowaliśmy brudne naczynia w zlewie czy też udawaliśmy, że nie widzimy sierści psa na kanapie czy podłodze. Bierzemy się za to dopiero w weekend i szybko okazuje się, że absolutnie nie mamy na to ani chęci, ani ochoty, a czeka nas jeszcze naprawdę długa droga. Jak temu zaradzić? Wiele osób decyzję się na zakup robota sprzątającego. 

Jak szybciej sprzątać i mieć czas wolny dla siebie?

Czas, który spędzasz na sprzątaniu mogłabyś przecież przeznaczyć na milion różnych lepszych rzeczy jak zabawę z pupilem, naukę jazdy na rolkach swojego dziecka czy też po prostu na relaksie przy książce lub oglądając ulubiony film, czy serial. Nie ma w tym absolutnie nic złego, każdy z nas chce czasem odpocząć i po prostu nic nie robić, jednak nie zawsze jest to możliwe. Właśnie z tego powodu wiele osób wprowadza w swoje życie harmonogram sprzątania, a także tworzy listy zakupów, planuje budżet domowy czy też rozpisuje jadłospis na cały tydzień.

Bycie zorganizowanym zdecydowanie przyśpiesza jakąkolwiek czynność w końcu nie musisz już biegać za koszulą, którą ostatni raz widziałaś rok temu, ale wiesz, że gdzieś jest. Zamiast szukać po szafkach ścierki, przygotuj sobie pokój gospodarczy lub wykorzystaj nieużywaną szafę, która stoi na przedpokoju. Jeśli każda rzecz ma swoje miejsce, przy sprzątaniu dokładnie wiesz gdzie ją odkładać i w jaki sposób powinna być przechowywana. Obecnie wiele osób ułatwia sobie życie i zamiast zamiatać dom miotłą, kupujemy odkurzacz, podobnie jest w przypadku naczyń, stawiamy na zmywarkę niż na mycie ich ręcznie. Z tego samego powodu wiele osób decyduje się na zakup robota sprzątającego, czy jednak się to faktycznie opłaca?

fot.unsplash.com

Robot sprzątający – funkcje i zalety

Robot sprzątający to coś więcej niż odkurzacz. Potrafi on nie tylko odkurzyć i pozamiatać twoje podłogi, ale także je umyć. Sama zastanów się ile czasu zaoszczędzisz, gdy takie cudowne urządzenie zrobi te wszystkie czynności za ciebie. Zapewne nie raz nie chciało ci się odkurzać czy podłoga wprost prosiła się o zmycie, jednak zwyczajnie nie miałaś na to czasu czy ochoty.

Dodatkowo takie urządzenie zmieści się we wszelakie szczeliny czy trudno dostępne miejsca jak np. pod meblami, kanapą czy pod schodami, gdzie często masz problem, aby wjechać mopem czy też odkurzaczem. Sprzątanie nie będzie więc tylko szybkie, bezproblemowe, ale także i efektywne. Zapewne nigdy wcześniej nie miałaś aż tak czystej i nieskazitelnej podłogi. Robot sprzątający to świetne rozwiązanie jeśli pod twoim dachem znajdują się zwierzęta czy też dzieci, które jak wszyscy wiedzą, brudzą, rozlewają napoje i rozsypują okruszki z jedzenia, a nikt przecież nie ma czasu, aby kilka razy dziennie latać z mopem i po nich sprzątać, prawda?

fot.unsplash.com

Robot sprzątający a odkurzanie na piętrze. Ile kosztuje robot sprzątający?

Robot sprzątający ładuje się sam, zatem nie musisz pamiętać, aby go podłączać. Posiada on także 3-stopniowy system czyszczenia powierzchni. Co to oznacza? Ma w sobie gumowe szczotki, funkcję zasysania oraz szczotki boczne do usuwania sierści np. z dywanów. Nie trzeba robota w żaden sposób instruować, sam wykreuje sobie mapę w twoim mieszkaniu i będzie wiedział, gdzie kończy się ściana, a gdzie zaczynają schody czy inne wyjście. Nie musisz się więc obawiać, że spadnie gdy np. puścisz go w sypialni, która znajduje się na piętrze.

Lata temu, gdy pojawił się pierwszy robot sprzątający cena wprost zwalała z nóg. Zdecydowanie nie było to ułatwienie, a po prostu luksus, obecnie są one znacznie przystępniejsze. Istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją takich robotów, a co za tym idzie masz dostęp do wielu różnych modeli w różnych przedziałach cenowych. Nowy sprzęt możesz zakupić już od 1500 złotych, natomiast warto także rozejrzeć się za tymi używanymi. Zanim jednak zapłacisz komuś pieniądze, sprawdź, czy sprzęt na pewno działa, abyś uniknęła oszustwa. Ostatnim krokiem jest już włączenie go i zrelaksowanie się na kanapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here