fot.unsplash.com

Wielokrotnie pisaliśmy już o wspaniałych właściwościach octu. Jesteś w stanie wykonać z niego wiele środków do czyszczenia, które absolutnie sprawdzą się przy każdym zabrudzeniu. Mimo tego, że działa on świetnie, nie pachnie zbyt zachęcająco. Jasne, z czasem do tego zapachu można się przyzwyczaić, co jedak jeśli denerwuje on cię na tyle, że nie możesz spać po nocach? Mamy na to rozwiązanie i to naprawdę proste!

Ocet, jako idealny środek czystości do każdej powierzchni

Wiele zależy od tego gdzie użyłaś octu. Podczas prania dywanu nie będzie to zbyt odczuwalne, podobnie jak w przypadku usuwania nieprzyjemnego zapachu z lodówki, jeśli jednak mowa o myciu, gdzie łączysz ocet jedynie z wodą i to jeszcze w proporcji 1:1, ten zapach może być bardzo intensywny i po prostu denerwujący. Mimo to chcesz używać tego domowego środka czystości? Działa u ciebie super, a dodatkowo jest ekologiczny i przede wszystkim tani, co pozwala ci na dużą oszczędność? Głowa do góry, wcale nie musisz się męczyć.

Ocet możesz wykorzystać naprawdę na wiele sposobów, a dodatkowo jest on nie tylko tani, ale także i bardzo łatwo dostępny. Przy pomocy octu możesz wyczyścić dosłownie każde pomieszczenie w swoim domu, ale także i miejsca trudne do oczyszczenia jak np. fugi, kafelki, blat w kuchni i wiele więcej. Nie ma więc żadnych powodów, aby z octu rezygnować, no może poza zapachem, choć na to mamy proste rozwiązania.

Jako osoba, która ocet stosuje prawie do wszystkiego, przyznam szczerze, że jego zapach całkowicie mi już nie przeszkadza, a co ważniejsze – zazwyczaj już go nie czuje. Mimo to goście od razu wiedzą, że niedawno była myta podłoga, kuchnia, łazienka czy właściwie cokolwiek innego, aby sobie z tym poradzić, wcale nie trzeba się dużo głowić, wystarczy kilka prostych trików, a ocet zamieni swoją nieprzyjemną woń w coś cudownego, pachnącego i relaksującego.

fot.unsplash.com

Jak pozbyć się zapachu octu? Co dodać do wody z octem, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Możliwości masz naprawdę sporo, jeśli jednak nie chcesz czuć octu wcale, zastanów się jaki inny, intensywny zapach ci nie przeszkadza? Może są to cytrusy? Lawenda? Rumianek? Zacznij od wybrania odpowiedniego olejku eterycznego. W sieci dostępnych jest naprawdę wiele rodzai. Jeśli jesteś niezdecydowana, zakup zestaw, w którego skład wchodzi aż 12 buteleczek o różnych zapachach i zastosowaniach, a cena to jednie 25 złotych jeśli zamawiasz np. z Allegro. Olejki eteryczne z pewnością dostaniesz też w większych supermarketach czy drogeriach jednak mogą one tam być nieco droższe. Wystarczy kilka kropel, a zapach octu odejdzie w niepamięć.

Dolej odrobinę najtańszego płynu do czyszczenia. Ten sposób, choć nie należy do tych najbardziej ekologicznych, jako że zazwyczaj detergenty pakowane są w plastikowe butelki, również zadziała. Może masz w swoim domu płyn, który niezbyt ci pasuje, bo średnio czyści, ale za to zapach ma naprawdę boski? Wykorzystaj go i nie pozwól mu się zmarnować. Podobnie możesz zrobić ze starym płynem do płukania, który po czasie gęstnieje i nie nadaje się już do pralki. Idealnie sprawdzi się jednak jako środek do mycia podłóg, a dodatkowo od razu nabłyszczy powierzchnię.

Jak pozbyć się zapachu octu
fot.unsplash.com

Dobrze sprawdzą się także skórki od cytrusówJadłaś ostatnio pomarańczę? A może robiłaś lemoniadę z cytryn i limonki? Skórki odłóż na bok. Wystarczy, że wpakujesz je do dużego słoika, a następnie zalejesz octem i odstawisz na około 2 tygodnie w ciemne, suche miejsce. Po tym czasie stworzyłaś własny, ekologiczny i naturalny płyn ze skórek z cytrusów, który poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Gratulacje!

Jeśli jednak przesadziłaś z octem, a chcesz się szybko pozbyć jego zapachu, otwórz wszystkie okna i pozwól mu wywietrzeć. Ciekawym sposobem jest także zagotowanie cynamonu w garnku, a następnie zostawienie go w konkretnym pomieszczeniu na kilka minut. Cynamon ma zdecydowanie przyjemniejszy zapach, niż ocet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here