czego nie trzymać w łazience
fot.unsplash.com

Łazienka poza wanną, WC, zlewem czy pralką, posiada zazwyczaj także miejsce do przechowywania. Najczęściej stawia się na szafkę pod zlewem, jednak coraz więcej osób dokupuje wszelakie komody, regały czy półki. Nie ma w tym nic złego, w końcu wiele rzeczy potrzebnych jest wam do przygotowania się do pracy czy wykonania codziennej pielęgnacji. 

Czy wiedzieliście jednak, że nie każdy przedmiot powinien być w łazience trzymany? Co zazwyczaj trzyma się w łazience? Poza oczywistymi rzeczami jak papier toaletowy, ręcznik, z którego aktualnie korzystacie, a także te dodatkowe, przechowuje się tam także środki czystości, zazwyczaj właśnie w szafce pod zlewem. Wiele osób również nie posiada toaletki. Makijaż wykonują więc w łazience. Co jeszcze znajduje się w łazience, a absolutnie nie powinno tam tego być? Sprawdźcie sami!

czego nie trzymać w łazience
fot.unsplash.com

Czego nie trzymać w łazience? Maszynki do golenia

Choć brzmi to nieco absurdalnie, maszynek do golenia nie powinniście trzymać w łazience. Te w opakowaniu, szczelnie zamknięte, spokojnie mogą tam leżeć, ale co z innymi? Z pewnością nie ma na świecie osoby, która jednorazowej maszynki faktycznie używa wyłącznie raz. Po goleniu czyści się ją pod bieżącą wodą i odkłada. No właśnie, gdzie? Zazwyczaj jest to zlew, brzeg wanny czy np. kubek. Niestety wilgoć nie służy im, nie tylko staną się one tępe, ale także zardzewieją w bardzo krótkim czasie i nie będą zdatne do użycia po raz kolejny. Jeśli nie korzystacie z tych jednorazowych maszynek, a skłaniacie się w stronę tych z żyletkami, również osuszcie je dokładnie i trzymajcie w innym miejscu.

Czego nie trzymać w łazience? Naturalne kosmetyki

Ten podpunkt dla wielu z was może się wydawać dziwny. Jak to, kosmetyków nie trzymać w łazience? Przecież tam się z nich korzysta! Oczywiście jest to prawda, choć wcale nie powinno tak być. Naturalne kosmetyki, które nie zawierają w sobie chemii, są bardzo wrażliwe na temperaturę. Przykładowo olej kokosowy może zamienić się z płynnego na stały jeśli nie napalicie dobrze w kominku. Działanie kosmetyków naturalnych, które narażone są na zmianę temperatury czy nadmierną wilgoć, może diametralnie się zmienić. Gdzie więc je przechowywać? Najlepiej w ciemnym, ale suchym miejscu.

Czego nie trzymać w łazience? Pędzle do makijażu

Pędzli do makijażu nie powinniście trzymać w łazience. Delikatne włosie będzie bardzo wrażliwe na wahania temperatury, a także wilgoć. Pędzle mogą całkowicie się popsuć, choć nie jest to reguła. Mimo to warto pozostawić je w innym miejscu wolnym od roztoczy i bakterii. Oczywiście nawet pędzle trzymane na toaletce powinniście przynajmniej raz w tygodniu myć. Te, którym nakładacie podkład czy inne „mokre” produkty – codziennie. O tym kroku nie należy zapominać, w przeciwnym wypadku na waszej twarzy może pojawić się wiele wyprysków i niedoskonałości.

czego nie trzymać w łazience
fot.unsplash,.com

Czego nie trzymać w łazience? Leki

Lekarstw w żadnym wypadku nie powinniście przechowywać w łazience. Wilgoć z pewnością im nie sprzyja. Zdecydowanie lepszą opcją jest już zakup specjalnej apteczki, którą możecie powiesić na ścianie. Jeśli nie macie takiej możliwości, postawcie na szafkę np. w salonie. Leki powinny znajdywać się w ciemnym miejscu, pozbawionym wilgoci, aby mogły wam służyć, aż do końca terminu ważności.

Czego nie trzymać w łazience? Elektronika

Zapewne w waszej łazience znajduje się elektronika. Poza suszarką trzyma się tam także lokówkę, prostownicę czy wszelakie golarki, depilatory czy inne maszynki do golenia na prąd. Nie jest to jednak dobre miejsce. Należy pamiętać, że w łazience zażywacie kąpiel. Wrzucacie kulę do kąpieli i się relaksujecie. Poza wami kąpać się tam mogą także wasze dzieci czy pies. Chwila nieuwagi, a wasz pupil biega cały mokry w kółko i czeka, aż go wypuścicie wprost na nową kanapę. Elektronika z wodą nie idą niestety w parze. Nie tylko sprzęt może wam się zepsuć, ale także stworzyć zwarcie czy nawet narazić wasze zdrowie i życie na niebezpieczeństwo. Warto więc przełożyć je w inne miejsce np. do sypialni czy do toaletki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here