czym zastapic proszek do prania
fot.unsplash.com

Robicie listę zakupów, ubieracie się, jedziecie do sklepu, a na miejscu orientujecie się, że lista została w domu? Ile razy zabrakło wam składniku do obiadu czy cukru? Z pewnością nie raz. Co zrobić, gdy skończy się proszek do prania, a wy koniecznie musicie zrobić pranie? Może macie dość ciągłych wydatków, które starczą wam tylko na około 20 prań? Mamy na to kilka sposób i rozwiązań! Proszek do prania możecie zastąpić czymś innym, tańszym, a także bardziej ekologicznym. Efekt? Ten sam, a za grosze! 

Czym zastąpić proszek do prania? Gdy zabraknie proszku do prania

Zapewne wiele z was stosuje proszek do prania, pozostali natomiast skłaniają się w kierunku kapsułek, które wydają się być znacznie prostsze. Co w sytuacji gdy zabraknie wam środka piorącego? Macie dwie opcje: wycieczka do sklepu po proszek lub zamiana proszku na coś, co już najpewniej macie w domu.

Coraz więcej osób zgodnie z ideą zero waste, która polega na rezygnacji z tworzyw sztucznych i zamianie podstawowych produktów na te ekologiczne, postanawia zrezygnować z przedmiotów opakowanych w plastik, który następnie leży na wysypisku śmieci przez wiele lat. Proszek do prania ma swoich zastępców, a efekt was zdziwi. Spróbujcie sami, może nigdy więcej nie kupicie już proszku?

czym zastapic proszek do prania
fot.unsplash.com

Te metody możecie stosować nie tylko w momencie, w którym zabraknie wam proszku do prania, ale przez cały czas. Detergenty do prania są wypełnione chemią, mogą więc podrażniać osoby z cerą wrażliwą. Zbyt mocne substancje mogą także uszkodzić wasze ubrania, zwłaszcza te z delikatnych tkanin. Po co więc ryzykować i przepłacać, jeśli istnieją inne, tańsze i ekologiczniejsze metody?

Alternatywa dla proszku do prania. Czym zastąpić proszek?

Najpopularniejszym zamiennikiem są zdecydowanie orzechy piorące! Sprawdzają one się świetnie, a dodatkowo znajdziecie je już w większości dużych sklepów, jako że są coraz bardziej promowane przez osoby żyjące eko. W orzechach znajduje się substancja czynna zwana sapiną, która usunie wszelakie zabrudzenia. Jak stosować takie orzechy? Zwyczajnie wrzucacie je do bębna. Podczas prania pienią się one. Gdy pranie się skończy, wyciągacie je i odkładacie w suche miejsce. Z powodzeniem możecie wykorzystać je ponownie i ponownie.

Soda oczyszczona sprawdza się do wielu rzeczy. Przy jej pomocy pozbędziecie się zapachu stęchlizny, wypierzecie dywan, wyprostujecie ubrania bez żelazka, czy zrobicie pranie ręczne! Zadziała ona także jako środek piorący. Wsypujecie ją bezpośrednio do bębna i odpalacie pralkę tak jak zawsze. Po tym czasie wyciągacie ubrania, suszycie, a następnie odkładacie do szafy na przechowanie.

Pranie w płynie do naczyń. Domowy proszek do prania

Szare mydło jest równie popularnym środkiem jak i orzechy piorące. Działanie jest bardzo proste, mydło służy do oczyszczania, a dodatkowo działa aseptycznie. Jest to więc świetna opcja dla wszystkich tych z was, którzy mają cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Zakupcie w sklepie szare mydło, koszt to około 3-5 złotych, a następnie zetrzyjcie je na tarce. Tak przygotowane mydło możecie wykorzystać do prania ręcznego lub wsypać je bezpośrednio do dozownika. Im mniejsze oczka na tarce, tym lepiej.

czym zastapic proszek do prania
fot.unsplash.com

Ocet to uniwersalny środek czystości, który sprawdzi się absolutnie do wszystkiego! W prosty sposób usunie z waszych ubrań wszelakie plamy, także te po kawie czy winie, a dodatkowo wybieli ubrania. Możecie go również wykorzystać jako środek do czyszczenia pralki, wystarczy wlać butelkę octu do bębna i ustawić program o wysokiej temperaturze i gotowe. Aby wykorzystać ocet do prania, wystarczy wlać do go bębna lub bezpośrednio do dozownika.

Czy można użyć do prania płynu do naczyń? Tak, jednak tę opcję powinniście pozostawić jako awaryjną na nagłe przypadki. Najlepiej będzie jednak wykonać w tym przypadku pranie ręczne. Plamę zamoczcie najpierw w zimnej wodzie na kilka godzin, a następnie w misce wypierzcie ubranie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Pamiętajcie jednak, aby bardzo dokładnie je spłukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here