ekologiczna pielegnacja
fot.unsplash.com

Bycie eko jest nie tylko bardzo modne, ale także i dobre dla środowiska oraz planety. Jest to także świetny sposób na oszczędność. Produkty do pielęgnacji potrafią kosztować swoje, zwłaszcza jeśli mają bardzo dobry skład. Z tego powodu wiele osób szuka tańszych, naturalnych rozwiązań. 

Pielęgnacja to nie tylko demakijaż, oczyszczanie, tonizacja, maseczki i peelingi. Kąpiel także jest elementem pielęgnacji, podobnie jak golenie czy depilacja. Dotychczasowe, plastikowe produkty jednorazowe, warto zamienić na te ekologiczne. Z pewnością będą nie tylko lepsze, ale i dokładniejsze.

Ekologiczna pielęgnacja: Wielorazowe płatki kosmetyczne

Warto zacząć od najważniejszego. Jeśli do swojej codziennej pielęgnacji używacie np. płynu micelarnego lub mleczka z pewnością wiecie, ile wacików jednorazowych w skali tygodnia idzie do śmieci, a przecież można tego uniknąć. Zarówno stacjonarnie, jak i w sieci, np. na aliexpress lub allegro, dostępne są wielorazowe płatki kosmetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, który będzie bardzo delikatny dla waszej skóry.

Możecie także wykonać je sami. Wystarczy jedynie odpowiedni materiał oraz igła i nitka lub maszyna do szycia. Takie płatki możecie wykorzystać nie tylko do demakijażu, ale także do toniku czy zmywania resztek peelingu z twarzy. Świetnie sprawdzą się także do zmywania np. lakieru do paznokci. Po użyciu wrzucacie je do pralki np. z ręcznikami lub pościelą i gotowe. Możecie także prać je ręcznie w delikatnym płynie.

ekologiczna pielegnacja
fot.unsplash.com

Ekologiczna pielęgnacja: Demakijaż olejami

Pozostając w temacie demakijażu. Zamiast kupować co miesiąc specjalnie butelkę płynu micelarnego, możecie wykorzystać coś, co już zapewne macie w swojej kuchni. Mowa tu oczywiście o oleju kokosowym, choć świetnie sprawdzi się także olej sezamowy. Cały proces jest bardzo prosty. Olej nakładacie na czyste dłonie, wcieracie go w waszą twarz, a następnie zmywacie.

Po tym kroku oczywiście należy kontynuować pielęgnację, czyli oczyszczanie, tonik, krem, a także maseczka czy peeling. Oleje do demakijażu możecie zamówić ze specjalnych stron internetowych, które specjalizują się w ekologicznych rozwiązaniach. Jeśli chcecie skorzystać z oleju kokosowego, z pewnością znajdziecie go w każdym sklepie. Dostępny jest on w szklanych słoikach, zatem jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Taki pojemnik możecie później wykorzystać np. na przetwory lub dekoracje ze słoików.

Ekologiczna pielęgnacja: Golenie

Maszynki jednorazowe do golenia są nie tylko nieekologiczne, ale także i drogie. Im lepsza jakość, tym oczywiście większa cena. Znacznie lepszą opcją jest wielorazowa maszynka do golenia z żyletką. Nie tylko jest to rozwiązanie na dłuższy okres czasu, ale także goli znacznie lepiej, niż te jednorazowe.

Możecie ją zakupić w sieci, np. na stronie internetowej, która specjalizuje się w ekologicznych rozwiązaniach lub sprzedaje produkty zero waste czy less waste. Koszt takiej maszynki jest niewielki. Nie różni się znacząco od tych jednorazowych, a ma znacznie więcej plusów.

ekologiczna pielegnacja
fot.unsplash.com

Ekologiczna pielęgnacja: Kule do kąpieli

Zamiast kupować sól w plastikowych opakowaniach czy specjalne produkty, do wanny możecie wrzucić kule do kąpieli. Możecie je zrobić zupełnie sami, a potrzebujecie do tego zaledwie kilka składników. Cały proces jest bardzo prosty, z pewnością każdy z was sobie z nim poradzi. Dodatkowo możecie je w stu procentach dopasować do siebie, pod względem zapachowym. Świetnie sprawdzą się także jako prezent, np. na walentynki czy rocznicę.

Ekologiczna pielęgnacja: Dezodorant

Zamiast zwykłych dezodorantów w butelce, polecamy wam zakupić te ekologiczne, naturalne. Zazwyczaj sprzedawane one są w słoikach, choć z pewnością znajdziecie także te w kostce, zapakowane w papier. Dezodoranty ekologiczne, naturalne możecie zakupić w sieci. Koszt za 50 ml to około 16 złotych, a starczy na długi okres. Dodatkowo jest to produkt bardzo łagodny, który sprawdzi się do wszystkich typów skóry, nawet tych wrażliwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here