fot.unsplash.com

Słoiki kojarzą nam się w piwnicą, kilogramami leczo, bigosu i przetworów lub z gotowymi daniami dostępnymi w sklepach. Wcale jednak nie musi tak być. Słoiki mogą stanowić piękną, tanią i bardzo prostą do wykonania dekorację do waszych domów czy mieszkań. Mogą być w stylu rustykalnym, minimalistycznym czy nawet glamour. Wszystko zależy od was! 

Ozdobne słoiki – skąd je wziąć?

Przeglądnijcie szafki, strychy czy piwnice, gdzie najczęściej chowają się słoiki. Jeśli nic nie posiadacie, warto zapytać babci, czy mamy, które na pewno mają coś schowane głęboko w szafkach. Możecie również sprawdzić aukcje na allegro czy np. na OLX ludzie często oddają takie bez przykrywki, zupełnie za darmo. Wystarczy umówić się, podjechać i zabrać.

Zostawiajcie także słoiki po przetworach, dżemach czy innych gotowych daniach, które kupujecie w sklepach. Dodatkowo jeśli mleko czy inne napoje kupujecie w szkle, takie butelki możecie ozdobić i wykorzystać podobnie do słoików czy np. jako wazon na kwiaty. Świetny i darmowy sposób.

Ozdobne słoiki z roślinami

Coraz popularniejsze stają się lasy w słoiku. Są proste, efektowne i bardzo piękne. Gotowy las w słoiku możecie zakupić w większych marketach, sklepach z roślinami czy sklepach typu Leroy Merlin lub Castorama. Ceny wahają się od 40 zł do 300 zł.

Las w słoiku możecie również zrobić zupełnie sami oczywiście tańszym kosztem. Jeśli jednak nie jesteście dobrzy w utrzymywaniu roślin przy życiu, głowa do góry. Nikt nie zabroni wykorzystać wam kamyczków oraz sztucznych kaktusików czy sukulentów.

ozdobne słoiki
fot.unsplash.com

Ozdobne słoiki na świeczki

Słoiki również świetnie sprawdzają się jako świeczniki. Możecie do nich wrzucić te małe podgrzewacze, jak i większe świeczki. Same w sobie będą wyglądały zjawiskowo, ale możecie także pójść o krok dalej i ozdobić słoik.

Możliwości jest naprawdę wiele. Za pomocą kleju na gorąco i sznurka, możecie obwiązać słoik czy też dorobić mu „uszka” za które następnie macie możliwość powiesić go np. od sufitu. Jeśli jednak planujecie to robić, polecamy nie używać prawdziwych świeczek, a tych LEDOWYCH. Uważajcie na siebie! Jeśli interesujecie się makramą możecie zrobić „kwietnik” dla waszego słoika.

Słoik możecie również od środka pomalować. Świetnie będzie wyglądać pomalowany do połowy, w abstrakcyjne wzory czy w gwiazdki. Możecie również użyć małych naklejek np. w kształcie księżyca. Przykleić je od zewnątrz. Pomalować sprayem, a następnie odkleić naklejki. Piękny efekt gwarantowany!

Ozdobne słoiki do kuchni

Ozdobne słoiki, zamykane lub z klamrą możecie użyć na przyprawy. Lepiej sprawdzą się do tego oczywiście małe słoiczki np. po dżemach. Do zakrętki możecie przykleić np. figurkę dinozaura ze sklepu z zabawkami, która kosztuje zaledwie kilka złotych, całość pomalować na złoto za pomocą sprayu i gotowe.

Słoiki możecie również wykorzystać do organizacji waszej kuchni. Do takiego słoika z zakrętką możecie przesypać mąkę, makaron, ryż czy kaszę i ustawić je na blacie lub na półce. Będą wyglądać naprawdę pięknie. Jeśli nie posiadacie zakrętki, możecie wsadzić do nich np. przybory kuchenne takie jak łyżki czy szczypce.

ozdobne słoiki
fot.unsplash.com

Ozdobne słoiki na toaletkę lub biurko

Na toaletce pięknie będą wyglądać ozdobione słoiki jako miejsce, do których odkładacie swoje pędzle do makijażu. Jest to bardzo funkcjonalne i tanie, a dodatkowo zapewni wam lepszą organizację i łatwiejszy dostęp do produktów.

Jeśli nie korzystacie z toaletki czy makijażu, do słoików możecie wsadzić wszelakie przybory do szkoły czy pracy. Mazaki, pisaki, długopisy, taśmy klejące, kleje, nożyczki itp. Słoiki możecie dodatkowo opisać za pomocą markera czy naklejki, tak aby pamiętać, co jest gdzie i gdzie powinniście coś odłożyć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here