Kobiece nawyki
fot.unsplash.com

Mieszkanie pod jednym dachem z kobietą czy związek z nią może być wspaniały, cudowny i niesamowity, choć wcale nie musi tak być. Wiele kobiet ma swoje nawyki, które są wprost irytujące dla płci przeciwnej. Wynika to oczywiście z różnic między nami, a także podejścia do niektórych kwestii. Sprawdź sama, co denerwuje facetów. Może niektóre z tych rzeczy zdarzają się także tobie? 

Kobiece nawyki, które denerwują mężczyzn: krytyka

My kobiety mamy to do siebie, że wszystko chciałybyśmy naprawić. Zapewne nie raz poznałaś faceta, czy twoja przyjaciółka poznała, który był typowym bad boyem. Przesadzał z alkoholem, palił papierosy, był niebezpieczny i to cię w nim pociągało, prawda? Po wejściu w związek szybko jednak próbujesz go zmienić, niczym wszystkie filmy o gangsterach czy książki o tej tematyce. Zakochany bad boy traci głowę i staje się potulny jak baranek. Kupuje kwiaty, czekoladki, przytula i całuje czuło w czółko. Życie to jednak nie film.

Kobiece nawyki
fot.unsplash.com

W rzeczywistości mężczyzna jednak się nie zmienia, a przynajmniej nie tak diametralnie i nie w tak krótkim czasie. Dlaczego mimo to kobiety próbują to zrobić? John Gray w swojej książce „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” opisał ten problem jako Pan Załatwiacz i Domowy Komitet Ulepszeń. Kobieta to oczywiście Domowy Komitet Ulepszeń, a mężczyzna to Pan Załatwiacz. Z czego to wynika? Na pewno nie z chęci krytyki.

Panie mają to do siebie, że wiecznie chcą coś ulepszyć, nie tylko w swoim wyglądzie, sylwetce czy wystroju wnętrz, ale także u swojego partnera. Luby jest świetny, prawda? Tak, tylko że ciągle zostawia skarpety przy łóżku, puszcza okropne bąki, nigdy po sobie nie sprząta, ma złe podejście do życia, nie chce dzieci, nie chce psa, nie chce kota i wiele innych. Mężczyźni takie słowa krytyki nie odbierają jako chęć „ulepszenia go”, a po prostu krytykę. Warto zatem zastanowić się dwa razy przed wypowiedzeniem w stosunku do partnera takich słów. Może on patrzy na to zupełnie inaczej?

Kobiece nawyki, które denerwują mężczyzn: szykowanie się w nieskończoność

Z pewnością ten problem występuje także w twoim związku i nie ma co się temu dziwić. Nie jest to oczywiście sytuacja oczywista. Zdarzają się pary, w których to mężczyzna szykuje się znacznie dłużej niż jego partnerka. Zazwyczaj kobiety mają to do siebie, że chcą jak najlepiej wyglądać, a ładny wygląd często idzie dla nich w parze z makijażem. Spędzają więc przy toaletce godziny próbując dobrać idealny podkład, nałożyć go, następnie przykrywają całość pudrem, konturują, malują rzęsy, oczy, a na koniec nakładają szminkę lub pomadkę. Efekt? Niesamowity, jednak czas spędzony na tym procesie z pewnością nie jest krótki.

Nic więc dziwnego, że drugą połówkę to denerwuje, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi spóźnienie i musi ona co 5 minut pytać ile to jeszcze będzie trwało. Po makijażu oczywiście czas na kreację i wielokrotne przebieranie się, aby znaleźć tę idealną, która będzie pasować do typu sylwetki. Po całym procesie schodzi kobieta szczęśliwie na dół i do męża mówi co? „A ty jeszcze niegotowy? Zakładaj buty, wychodzimy!”.

Kobiece nawyki, które denerwują mężczyzn: powolne przejmowanie przestrzeni

Jeśli jeszcze nie mieszkasz ze swoim partnerem, zastanów się ile rzeczy u niego zostawiłaś? Zaczyna się od szczoteczki do zębów, z czasem przechodzi to w kilka kosmetyków, parę butów, ubranie, bieliznę, a po kilku tygodniach znajduje on twoją sztuczną rzęsę przyklejoną do lustra. W powolnym przejmowaniu przestrzeni kobiety są absolutnymi mistrzami i zrobią to szybko, jednak z myślą, że druga osoba nie zauważa. Zanim więc pozostawisz połowę swojego dobytku u partnera – zapytaj o zgodę lub zorganizujcie wspólnie jedną półkę czy szufladę, która będzie tylko twoja.

Kobiece nawyki
fot.unsplash.com

Taka sytuacja ma również miejsce gdy mieszkacie już wspólnie. Ty zajmujesz większość łóżka, w szafie są głównie twoje ubrania, a w łazience aż roi się od kosmetyków, podczas gdy on ledwo zmieści pastę do zębów czy szczoteczkę, nie mówiąc już o kosmetykach do pielęgnacji brody czy maszynce do golenia. Pamiętaj, że jest to wasza wspólna przestrzeń, zatem wspólnie musicie o nią dbać i nie mówimy tutaj tylko o podziale obowiązków domowych, ale także organizacji, sprzątaniu czy kupnie kolejnej, zbędnej już dekoracji do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here