Metamorfoza łazienki
fot.unsplash.com

Remont całego mieszkania lub jednego pokoju to wiele problemów, nerwów, stresów i przede wszystkim finansów. Jeśli chcesz dokonać metamorfozy łazienki wcale nie musisz zaciągać kredytu czy odkładać pieniędzy przez wiele miesięcy, czy nawet lat. Mamy dla ciebie kilka prostych trików, które z pewnością odmienią twoje wnętrze nie do poznania. Sprawdź sam i się przekonaj. 

Metamorfoza łazienki krok po kroku, czy musi być droga?

Łazienka to nie tylko miejsce, w którym robimy codzienną pielęgnację, farbujemy włosy czy nawet nakładamy makijaż. To pomieszczenie służy także do relaksu, zwłaszcza jeśli w twoim domu znajduje się wygodna wanna, do której możesz wrzucić kulę do kąpieli i całkowicie się zrelaksować. Ważne więc, aby było to miejsce, w którym czujesz się dobrze i komfortowo. Jak wszyscy wiemy wystrój wnętrz ma kluczowe znaczenie.

Metamorfoza łazienki
fot.unsplash.com

Lata temu łazienki były robione zupełnie inaczej. Kafelki sięgały od podłogi aż do sufitu, a także często miały bardzo zwariowane kolory. Obecne trendy wyglądają zupełnie inaczej. Odchodzi się już od kafli na wszystkich ścianach, coraz więcej osób nie boi się użyć drewnianej podłogi czy wolnostojącej, nietypowej wanny. Oczywiście remont całego pomieszczenia to nie mały wydatek. Porównując łazienkę do salonu – należy ściągnąć kafle, położyć nowe, zmienić podłogę, sprzęty i wiele innych, natomiast w salonie wystarczy zmiana mebli czy przemalowanie ścian i efekt jest natychmiastowy.

Jak przemalować kafelki? Szybki i prosty sposób

Metamorfozę łazienki najlepiej zacząć od oczywiście sprzątania, wyciągnij z niej wszystkie kosmetyki, akcesoria do pielęgnacji, a także elektronikę jak np. suszarkę, lokówkę czy prostownicę. Następnie konieczne będzie dokładne umycie kafelek. Nie tylko za pomocą mopa, ale także i szczoteczki do zębów (najlepiej tej starej, nieużywanej) dokładne oczyszczenie z brudu fug. Gdy te kroki są już wykonane, można przystąpić do malowania. Konieczny będzie zakup specjalnej farby, która dostępna będzie w każdym markecie budowlanym jak np. Castorama, Leroy Merlin czy OBI.

Szukajcie farb do łazienek, tych specjalnych do malowania kafli. Będą one bardzo trwałe, a także odporne na czyszczenie, także przy użyciu środków czystości. Malowanie najlepiej wykonać przy pomocy wałka. Jest to nie tylko szybszy sposób, ale także i efekt będzie zdecydowanie ładniejszy, a farba położona równo. Oczywiście w przypadku malowania ciemnych kafelek jak np. butelkowa zieleń, na kolor jasny czy biały, konieczne będzie nałożenie kilku warstw.

Metamorfoza łazienki
fot.unsplash.com

Meble w łazience – na jakie się zdecydować? Jak przemalować meble?

Łazienka, tak samo jak i każdy inny pokój, powinna mieć w środku meble. Oczywiście nie mowa tutaj o kanapie, choć nikt nie broni ci wstawić np. ławeczki. Szafka pod zlewem nie musi być tylko miejscem na środki czystości czy dodatkowy papier toaletowy. Stawiając na komodę czy tą z szufladami, z pewnością pomieścisz znacznie więcej produktów w środku. Jeśli nie chcesz wymieniać mebli, możesz je przemalować. Najprościej będzie to zrobić za pomocą farby kredowej.

Powierzchnię mebla należy oczywiście dokładnie oczyścić, a następnie przystąpić do malowania. Szlifowanie nie jest konieczne. Użyj do tego wałka lub pędzla z naturalnym włosiem. Przed nałożeniem kolejnej warstwy konieczne jest całkowite wyschnięcie farby. Na sam koniec przetrzyj cały mebel specjalnym woskiem, aby zabezpieczyć go przed wodą, wilgocią czy czyszczeniem i gotowe. Meble możesz dopasować kolorystycznie do kafli lub użyć kontrastującego koloru. Ciekawym efektem będzie także pokrycie części mebla np. czarną farbą, a reszta dostaje drewniana.

Dekoracje do łazienki – czy to na pewno dobry pomysł?

Dekoracje do domu nie muszą znajdować się wyłącznie w salonie czy sypialni. Z powodzeniem możesz udekorować także przedpokój, kuchnię czy nawet łazienkę. W przypadku tego ostatniego pomieszczenia warto jednak nie przesadzać. Im więcej dodatków, tym więcej sprzątania, czyszczenia. Lustro, które z pewnością masz w łazience, samo w sobie może być dekoracją, wystarczy, że postawisz na nietypową ramę, która będzie bardzo ozdobna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here