wyprawka dla szczeniaka
fot.unsplash.com

W twoim życiu pojawi się wkrótce psiak? Gratulację! Na pewno zostaniecie prawdziwymi przyjaciółmi na wiele lat. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie. Pisaliśmy już o przygotowaniu domu przed pojawieniem się szczeniaka, o jaką tym karmę mu kupić, co ile go karmić i czym, a także jakie szelki będą najlepsze. Czas na kolejne rzeczy z wyprawki dla szczeniaka. Zaczynajmy! 

Wyprawka dla szczeniaka – legowisko lub klatka.

Psiak poza jedzeniem i spacerami, uwielbia spać. Szczeniaki potrafią przesypiać nawet 18 godzin w ciągu dnia, zatem męczyć cię zabawą będą przez pozostałe 6 godzin. Maluch oczywiście może spać z tobą w jednym łóżku. Na ten krok decyduje się wielu właścicieli psów, choć maleństwo samo może postanowić, że to wyro wygląda znacznie bardziej zachęcająco. W końcu szczeniak chce być zawsze z tobą i jak najbliżej ciebie. Mimo to warto, aby miał własny kącik, do którego może się udać.

Możesz zdecydować się na legowisko lub kennel klatkę. Kennel klatka to cudowne narzędzie treningowe, choć oczywiście wymaga odpowiedniego przygotowania, wiedzy, a także treningu, który nie będzie trwał dwa dni, a np. wiele tygodni. Z początku warto kupić tanie legowisko, maluch, zwłaszcza w wieku około 4 miesięcy ząbkuje, zaczyna wtedy gryźć wszystko i wszystkich. Szybko się okaże, że legowisko pod nieobecność właściciela wybuchło, a jego wnętrzności leżą wszędzie. Dobrze tylko, że psiak cały, prawda?

wyprawka dla szczeniaka
fot.unsplash.com

Do legowiska czy klatki warto psu włożyć np. ulubioną zabawkę, a także twoje ubranie. Może to być stara koszulka czy taka, której ci nie szkoda. Jeśli szczeniak będzie czuł twój zapach, zdecydowanie łatwiej zniesie ewentualną rozłąkę, np. gdy ty idziesz na zakupy lub do pracy.

Wyprawka dla szczeniaka – nauka czystości

Zawczasu warto także zainwestować w specjalne maty do nauki czystości. Lata temu używało się gazety i np. starego ręcznika. Oczywiście nadal możesz posłużyć się tą metodą. Zwróć jednak uwagę na rodzaj gazety. Te kolorowe, w kontakcie z moczem, pozostawią na twojej podłodze ślady, a domycie ich może nie być, aż tak łatwe. Znacznie lepiej sprawdzą się mieć maty, jednak potrafią one sporo kosztować. Jak tego uniknąć?

Masz dwie opcje – zakup ich przez internet lub stacjonarnie. Wybierz się do sklepu na dział zoologiczny, a także na ten dla niemowlaków i sam zobacz, jaka jest różnica w cenie. Nie stawiaj więc na specjalne maty dla psów, niczym się one nie różnią jeśli chodzi o materiał, natomiast kwota, którą przyjdzie ci zapłacić może być nawet dwa lub trzy razy większa. Polecamy duże markety jak np. kaufland lub auchan, gdzie maty dla niemowląt kupisz już za około 10 złotych. Możesz także zamówić je np. poprzez allegro, gdzie również wyjdą cię dość tanio.

Wyprawka dla szczeniaka – zabawki dla psa

Szczeniak kocha się bawić, gryźć, zaczepiać, turlać się, skakać, a także spać. Konieczne więc będzie kupienie dla niego zabawek. Bez tego ani rusz. Możesz zakupić specjalne zabawki w zoologicznym lub zrobić je samodzielnie. Wybór należy do ciebie. Przygotowaliśmy jednak kilka must have, bez których się absolutnie nie obejdziesz. O jakich zabawkach mowa?

wyprawka dla szczeniaka
fot.unsplash.com
  • Kong to nazwa firmy, choć ich najpopularniejsza zabawka, również potocznie się tak nazywa. Jest to wielkie, gumowe „jajo”, które w środku ma dziurkę. Cała idea polega na tym, że do środka wkładasz np. mokrą karmę lub smalec gęsi. Wkładasz „jajo” do zamrażarki, a następnie podajesz psu. Pies musi się sporo namęczyć, aby wydostać z niej pyszności. Ta zabawka jest idealna dla psiaków nadpobudliwych, ale sprawdzi się także np. w momencie, w którym ty musisz usiąść do pracy zdalnej czy pojechać gdzieś coś załatwić i psiaka zostawiasz samego.
  • Mata węchowa to zabawka, którą możesz wykonać sam i jest ona bardzo prosta. Pomiędzy frędzle wsypujesz smakołyki, kładziesz matę na podłogę i wydajesz komendę „szukaj”. Psiak musi oczywiście oszukać pyszności pomiędzy owymi frędzelkami. Po takiej zabawie na pewno padnie i będzie spał przez wiele godzin, a dodatkowo sprawi mu ona wiele frajdy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here