jak cieszyć się każdym dniem
fot.unsplash.com

Odpowiednie nawyki, a także spędzanie czasu w dobry sposób, pozwolą na prowadzenie nie tylko szczęśliwego życia, ale także na cieszenie się z każdego nowego dnia. Jak być szczęśliwym człowiekiem? Co powinno się robić codziennie? Mamy dla was kilka wskazówek, które powinniście wprowadzić w swoje życie w trybie natychmiastowym. Z pewnością zauważycie rezultaty w zaskakująco szybkim tempie! 

Jak cieszyć się każdym dniem? Dobry sen i poranek

Zacznijmy od końca dnia, czyli od snu. Powinno się spać około 8 godzin dziennie, choć oczywiście te godziny mogą się zmieniać w zależności od wieku, trybu życia czy pracy. Przed snem warto wyłączyć telefony, elektronikę i skupić się na czymś „przyjemniejszym”. Wiele osób przed snem medytuje lub zwyczajnie leży bez celu, aby się zrelaksować. Jeśli cierpicie na bezsenność, spróbujcie domowych metod, a jeśli te nie działają – udajcie się do lekarza.

Ważny jest także poranek. Poranne wstawanie może być trudne, jednak spanie do 12 czy 13 na pewno nie zmotywuje was do reszty dnia, a wręcz przeciwnie. Nastawcie więc budzik, użyjcie specjalnej aplikacji i podnieście się z łóżka. Nawet w weekendy! Im szybciej przyzwyczaicie swój organizm do wstawania rano, tym lepiej. Na pewno z czasem będzie wam łatwiej ruszyć do boju.

jak cieszyć się każdym dniem
fot.unsplash.com

Jak cieszyć się każdym dniem? Żywienie i nawodnienie

Po wstaniu czas na śniadanie, a także pierwszą szklankę wody. Nie zapominajcie o odpowiednim nawodnieniu swojego organizmu, a także zdrowym, jednak rozsądnym żywieniu. Nie wolno wam pomijać posiłków. Takie zachowanie nie jest dobre dla waszego organizmu, a także nie pomoże wam schudnąć. Postawcie na różnorodność. Ugotowanie ulubionego dania, czy spróbowanie nowego przepisu.

Co z wodą? Człowiek powinien wypijać około 2.5 litra wody dziennie. Oczywiście ta dawka może się zmienić w zależności od wieku, wzrostu, wagi czy stylu życia. Do obliczenia zapotrzebowania polecamy specjalne, darmowe kalkulatory. Jeśli nudzi wam się zwykła woda, postawcie na dodatki. Świetnie sprawdzą się owoce, ale także zioła. Kochacie herbatę? Może czas spróbować czegoś nowego? Istnieje wiele rodzajów, ale także smaków herbat.

Jak cieszyć się każdym dniem? Organizacja

Kluczem do sukcesu jest organizacja. Im lepiej zaplanujecie wasz dzień, tym lepiej. Oczywiście każdemu należy się odrobina spontanu, zatem nie warto popadać w paranoje. Zapisanie np. w kalendarzu lub stworzenie bullet journal, z pewnością ułatwi wam zadanie, a także codzienne obowiązki. Musicie umyć lodówkę? Zapiszcie to na konkretny dzień. W pracy odbywa się ważna uroczystość i musicie ubrać się elegancko? Zapiszcie to!

Możecie także pójść o krok dalej i wprowadzić w życie harmonogram sprzątania, jadłospis np. na cały tydzień, a także odpowiednie planowanie budżetu domowego. Dzięki dobrej organizacji łatwiej będzie wam podjąć decyzję np. co do wyjazdu, spędzenia czasu z przyjaciółmi czy aktywności fizycznej. Wiecie wtedy, w który dzień macie więcej czasu, a w który musicie się skupić np. na pracy.

jak cieszyć się każdym dniem
fot.unsplash.com

Jak cieszyć się każdym dniem? Hobby, spotkania, randki

Nie zapominajcie także o przyjemnościach. Hobby, takie jak szycie, DIY, kwiaty, ogród, książki czy sport jak np. bieganie, powinno być nieodłącznym elementem waszego życia. Każdemu należy się przecież odrobina przyjemności. Skorzystajcie z wolnego czasu i spędźcie go tak, jak lubicie. Niezależnie od tego co to jest za czynność.

Nie izolujcie się od ludzi. Dawno nie widzieliście się z przyjaciółką? Czas spotkać się na kawę! Ostatnia randka z mężem czy żoną była dawno temu? Wybierzcie się do kina! Otaczanie się dobrymi ludźmi, którzy potrafią poprawić humor, zmotywować, ale także okrzyczeć, gdy coś jest źle, jest bardzo ważne. Prawdziwych przyjaciół, czy drugiej połówki, nie należy odrzucać, nawet jeśli macie zły okres czy zły humor. Druga osoba może wam szybko pomóc, doradzić czy po prostu pocieszyć was w chwili stresu, czy smutku. Skorzystajcie z tego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here