jak zmotywować się do działania
fot.unsplash.com

Odpowiednia motywacja jest całkowitym kluczem do sukcesu, bez niej ciężko będzie ci cokolwiek osiągnąć i jest to absolutnie zrozumiałe. Skąd jednak czerpać taką motywację? Gdzie jej szukać i co zrobić, gdy już ją znajdziesz? Zamknąć w pudełku? Złapać i nie puszczać? Tak oczywiście byłoby najprościej, jednak rzadko kiedy idzie to w tak łatwy sposób. 

Jak zmotywować się do działania? Jak się zmotywować do czegokolwiek?

Najważniejszy jest powód i to, co chcesz osiągnąć. Inaczej będziesz się motywować do odchudzania, inaczej do sportu jak np. bieganie, a jeszcze inaczej do pracy czy wykonania obowiązków domowych. Warto zastanowić się, po co to robisz, co to da, w jaki sposób wpłynie to na twoje życie. Czy jest to coś co musisz zrobić, aby zarobić pieniądze jak np. użeranie się z klientem w pracy, który absolutnie wyprowadza cię z równowagi czy może odkładanie pieniędzy na wyjazd lub na czarną godzinę?

jak zmotywować się do działania
fot.unsplash.com

Wypisz sobie na kartce co musisz zrobić, a następnie zastanów się, jakie są plusy i minusy, dlaczego nie chce ci się tego robić? Czy wynika to z lenistwa, a może masz coś ciekawszego do roboty? Napisz o tym! Nie zapomnij jednak wspomnieć na owej kartce co da ci skończenie tego zadania czy osiągnięcie tego celu. Może dzięki temu, że ruszysz się z łóżka i usiądziesz do swojej pracy zdalnej, będziesz mógł zamówić sobie ukochany obiad czy zjeść w restauracji, w której nie byłeś od dawna? Może zarobione pieniądze chcesz przeznaczyć nie tylko na wynajem mieszkania, ale także na nową roślinę czy nowe ubrania z tej taniej strony, którą zapisałeś miesiąc temu?

Jak się zmotywować do pracy nad sobą?

Jeśli szukasz motywacji do pracy nad sobą, chcesz zrzucić parę kilo, nauczyć się czegoś nowego czy zacząć więcej czytać, zacznij od nawyków. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest rutyna. Oczywiście, jeśli oponka ci przeszkadza, a wakacje się zbliżają możesz nałogowo przeglądać zdjęcia umieśnionych mężczyzn czy kobiet z piękną, idealną sylwetką, jednak nabawisz się kompleksów, a będziesz czuł się jeszcze gorzej, jeśli się poddasz. Nie tędy droga. Zacznij od zastanowienia się po co to robisz, jaki jest tego cel, jak zmieni się twoje życie po osiągnięciu twojego marzenia? Co dalej? Zacznij działać! 

Chcesz zrzucić parę kilogramów? Nie ma problemu. Odchudzanie to nie tylko dieta, ale także też sport. Zakładaj więc na nogi sportowe buty i ruszaj w trasę! Puść sobie na słuchawkach ulubione piosenki, weź psa na smycz i pójdź na spacer. Spaceruj, zacznij biegać, początkowo wolno, z czasem szybciej. Nie zapomnij o wodzie, zarówno dla siebie, jak i dla swojego pupila. Wróć do domu. Zapisz w zeszycie czy pamiętniku jak się czujesz po wykonanych ćwiczeniach i kontynuuj ten proces. Możesz także umieszczać tam notki odnośnie swojej niechęci czy motywacji przed wykonaniem określonego zadania, a następnie podsumować je. Z pewnością szybko zauważysz, że, mimo iż nie chciało ci się czegoś zrobić to czujesz się znacznie lepiej tuż po tym.

jak zmotywować się do działania
fot.unsplash.com

Jak się zmotywować do nauki?

Motywacja do nauki potrafi być bardzo ciężka, zwłaszcza jeśli nie wychodzi od ucznia, a od jego rodziców czy nauczycieli. Niestety, nie ma na to jednej prostej rady. Pamiętaj, że uczysz się dla siebie, nie dla innych. Skup się zatem na przedmiotach, które przydadzą ci się w przyszłości. Chcesz być lekarzem? Książka z biologi w dłoń i do nauki. Zastanów się, dlaczego wybierasz konkretny zawód, w jakim mieszkaniu chciałbyś mieszkać, ile kwiatów w nim mieć i na jaki styl postawisz. Co jest ci do tego potrzebne? Oczywiście finanse. Na ten moment nauka i szkoła wydaje ci się nieistotna i bezsensowna, w końcu większość rzeczy nie przyda ci się do życia, prawda? W przyszłości jednak szybko zorientujesz się, że zdana matura czy ukończone studia zdecydowanie ułatwią ci poszukiwanie dobrze płatnej pracy.

Jak być zmotywowanym?

Kluczem do sukcesu jest więc patrzenie nie na to co musisz zrobić, tylko na to co ci to da. Nowy samochód, wyjazd na wakacje, remont kuchni czy wymiana kafelek w łazience, a może nowa sukienka, nowa pościel lub kwiatek, o którym od dawna marzyłeś, te rzeczy zmotywują cię do pracy, także tej zdalnej. Bikini, nowa garderoba, szafa, spodnie sprzed 10 lat, które są wciąż modne, ale dawno za małe to zmotywuje cię do odchudzania czy sportu. Grunt to się nie poddawać i wszystko będzie dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here